№016 - Тема. Запити з параметрами. Перехресні запити.
Перед завантаженням матеріалу познайомтесь з правилами використання - >>Читати тут<<
Для отримання даного матеріалу натисніть клавішу "Завантажити матеріал" котра знаходиться внизу сторінки.
«___»__________ 20___ року
Урок №16.
Тема. Запити з параметрами. Перехресні запити.
Мета: сформувати вміння створювати та виконувати запити з параметрами та перехресні запити. Формувати вміння виділяти головне, актуалізувати, конспектувати, порівнювати, зіставляти. Забезпечити диференційований підхід. Установити зв'язки між засвоєними та новими знаннями. Формувати групи компетентностей: соціально-трудову, інформаційну, загальнокультурну, соціально-трудову, уміння вчитися.
Тип уроку: засвоєння нових знань.
Обладнання та наочність: комп’ютери, підручники, презентація, проектор.
Програмне забезпечення: браузер, Access 2016.
Хід уроку
І. Організаційний етап
- Привітання з класом
- Доброго дня, діти.
- Повідомлення теми і мети уроку
На цьому уроці ми навчимось створювати та виконувати запити з параметрами та перехресні запити у СКБД Microsoft Access.
ІІ. Мотивація навчальної діяльності
Ми вже розглядали запити з постійними критеріями, тобто запити, у процесі повторного виконання яких критерій відбору записів не змінювався. Але на практиці виникає необхідність змінювати ці критерії. Наприклад, під час першого виконання запиту необхідно вибрати з таблиці КАДРИ прізвища диспетчерів зі стаже роботи понад 15 років, а під час другого – прізвища диспетчерів зі стажем роботи більше 10 років. Такі дії можна виконувати за допомогою запитів із параметрами.
- Не забувайте про правила поведінки на уроці. (Слайд2).
ІІІ. Актуалізація опорних знань (Слайд 4)
- Назвіть основні вбудовані функції для опрацювання даних у запиті.
- Які запити називають запитами з полями, що обчислюються?
- Яке призначення має функція Кількість?
- Які існують способи використання вбудованих функцій у запитах?
- Поясніть порядок створення запиту з підсумковим записом.
- Як додається до запиту підсумковий запис у режимі таблиці?
- Поясніть порядок створення підсумкового запиту.
- Поясніть порядок створення запиту з полями, що обчислюються.
- Вивчення нового матеріалу
Розповідь учителя з демонстрацією презентації (слайди 5-18)
- Фізкультхвилинка
VІ. Усвідомлення набутих знань та формування вмінь і навичок
- Практичне завдання (Слайд 20)
Модуль «Бази даних» урок №16
«Запити з параметрами. Перехресні запити.»
Увага! Під час роботи з комп’ютером дотримуйтеся правил безпеки та санітарно-гігієнічних норм.
Алгоритм роботи.
- Відкрийте БД sh Створіть Запит_61 із параметрами на основі таблиці УЧНІ, за допомогою якого виводяться прізвища учнів із різними улюбленими предметами, назви яких уводяться в процесі виконання запиту.
- Створіть Запит_62 із параметрами на основі таблиці УЧНІ, за допомогою якого виводяться прізвища учнів різного зросту, значення яких уводяться в процесі виконання запиту.
- Створіть перехресний Запит_63, за допомогою якого підраховується кількість учнів всіх класів із кожного улюбленого предмета.
- Створіть перехресний Запит_64, за допомогою якого окремо в кожному класі обчислюється кількість учнів, зріст яких більше 163.
- Створіть перехресний Запит_65, за допомогою якого в кожному класі обчислюється кількість учнів із кожного улюбленого предмету
Релаксація
Вправа для профілактики короткозорості та порушення зору
VII. Підведення підсумків уроку
- Бесіда за питаннями (Слайд 21)
- Які запити називають запитами з параметрами?
- Які поля обов’язково використовуються в перехресних запитах?
- Наведіть приклад запиту з параметрами.
- Поясніть сутність перехресного запиту.
- Поясніть порядок створення запиту з параметрами.
- Поясніть порядок створення перехресного запиту.
VIII. Домашнє завдання
Опрацювати конспект.
