№015 - Тема. Запити з функціями і з полями, що обчислюються.
Перед завантаженням матеріалу познайомтесь з правилами використання - >>Читати тут<<
Для отримання даного матеріалу натисніть клавішу "Завантажити матеріал" котра знаходиться внизу сторінки.
«___»__________ 20___ року
Урок №15.
Тема. Запити з функціями і з полями, що обчислюються.
Мета: сформувати вміння створювати та виконувати запити з функціями і з полями, що обчислюються. Формувати вміння виділяти головне, актуалізувати, конспектувати, порівнювати, зіставляти. Забезпечити диференційований підхід. Установити зв'язки між засвоєними та новими знаннями. Формувати групи компетентностей: соціально-трудову, інформаційну, загальнокультурну, соціально-трудову, уміння вчитися.
Тип уроку: засвоєння нових знань.
Обладнання та наочність: комп’ютери, підручники, презентація, проектор.
Програмне забезпечення: браузер, Access 2016.
Хід уроку
І. Організаційний етап
- Привітання з класом
- Доброго дня, діти.
- Повідомлення теми і мети уроку
На цьому уроці ми навчимось створювати та виконувати запити з функціями і з полями, що обчислюються СКБД Microsoft Access.
ІІ. Мотивація навчальної діяльності
- Не забувайте про правила поведінки на уроці. (Слайд2).
ІІІ. Актуалізація опорних знань (Слайд 4)
- Які запити називають запитами на вибірку?
- Як зберігається запит?
- У яких режимах можна відкрити запит?
- Для чого призначено запис Критерій таблиці Конструктор запиту?
- Як можна змінити порядок розміщення полів у запиті?
- Поясніть різницю створення запиту для однієї і кількох таблиць
- Поясніть алгоритм створення запиту на вибірку.
- Які дії можна виконувати в процесі редагування запиту?
- Вивчення нового матеріалу
Розповідь учителя з демонстрацією презентації (слайди 5-22)
- Фізкультхвилинка
VІ. Усвідомлення набутих знань та формування вмінь і навичок
- Практичне завдання (Слайд 24)
Модуль «Бази даних» урок №15
«Запити з функціями і з полями, що обчислюються.»
Увага! Під час роботи з комп’ютером дотримуйтеся правил безпеки та санітарно-гігієнічних норм.
Алгоритм роботи.
- Відкрийте БД sh Створіть Запит_51 на основі таблиці УЧНІ, за допомогою якого підраховується кількість учнів, улюбленими предметами яких є географія та фізика. Записи повинні мати поля Прізвище, Клас, Улюблений предмет.
- Створіть Запит_52 на основі таблиці УЧНІ, за допомогою якого обчислюється середній бал успішності окремо з інформатики й історії учнів 11 класів.
- Створіть Запит_53 на основі таблиці УЧНІ, за допомогою якого обчислюється кількість учнів, що мешкають на вул. Луговій.
- Створіть Запит_54 на основі таблиць КЛАСИ й УЧНІ, за допомогою якого обчислюється спільний середній бал успішності з інформатики й історії учнів класу, яким керує Дерев’янко Н. С.
- Створіть Запит_55 на основі таблиці УЧНІ, за допомогою якого обчислюється середній зріст учнів кожного класу.
- Створіть Запит_56 на основі таблиць КЛАСИ й УЧНІ, за допомогою якого для учнів 10 класу, улюбленим предметом яких є інформатика, обчислюється різниця середнього балу успішності з інформатики й історії.
Релаксація
Вправа для профілактики короткозорості та порушення зору
VII. Підведення підсумків уроку
- Бесіда за питаннями (Слайд 25)
- Назвіть основні вбудовані функції для опрацювання даних у запиті.
- Які запити називають запитами з полями, що обчислюються?
- Яке призначення має функція Кількість?
- Які існують способи використання вбудованих функцій у запитах?
- Поясніть порядок створення запиту з підсумковим записом.
- Як додається до запиту підсумковий запис у режимі таблиці?
- Поясніть порядок створення підсумкового запиту.
- Поясніть порядок створення запиту з полями, що обчислюються.
VIII. Домашнє завдання
Опрацювати конспект.
