№37 - Створення таблиць, означення полів і ключів у середовищі СКБД.
Перед завантаженням матеріалу познайомтесь з правилами використання - >>Читати тут<<
Для отримання даного матеріалу натисніть клавішу "Завантажити матеріал" котра знаходиться внизу сторінки.
«___»__________ 20___ року
Урок № 37.
Створення таблиць, означення полів і ключів у середовищі СКБД.
Мета: ознайомити учнів із створенням таблиць, означенням полів і ключів у середовищі СУБД Access. Формувати вміння виділяти головне, актуалізувати, конспектувати, порівнювати, зіставляти. Забезпечити диференційований підхід. Установити зв'язки між засвоєними та новими знаннями. Формувати групи компетентностей: соціально-трудову, інформаційну, загальнокультурну, соціально-трудову, уміння вчитися.
Тип уроку: засвоєння нових знань.
Обладнання та наочність: комп’ютери, підручники, презентація, проектор.
Програмне забезпечення: браузер, Access 2016.
Хід уроку
І. Організаційний етап
- Привітання з класом
- Доброго дня, діти.
- Повідомлення теми і мети уроку
На цьому уроці ми продовжимо знайомство із СУБД Access 2016, навчимось створювати таблиці, поля, записи.
ІІ. Мотивація навчальної діяльності
Таблиці в середовищі Access 2016 можна створювати різними способами, наприклад, шляхом імпортування зовнішніх даних, з використанням сайту SharePoint, із використанням веб-служби. Але найчастіше таблиці створюються самим розробником бази даних від її проектування на папері до створення електронних працездатних таблиць. Саме такий варіант розглянемо далі.
- Не забувайте про правила поведінки на уроці. (Слайд2).
ІІІ. Актуалізація опорних знань (Слайд 5)
- Назвіть основні об'єкти Access 2016.
- Що розміщено в області Усі об'єкти Access?
- Як можна відкрити створену БД?
- Поясніть сутність створення бази даних «із нуля».
- Які основні дії виконуються на вкладці Створення?
- Назвіть основні системні вимоги для Access 2016.
- Вивчення нового матеріалу
Розповідь учителя з демонстрацією презентації (слайди 5-22)
- Вправа для профілактики короткозорості та порушення зору
VІ. Усвідомлення набутих знань та формування вмінь і навичок
- Практичне завдання (Слайд 24)
Релаксація
VII. Підведення підсумків уроку
- Бесіда за питаннями (Слайд 25)
- Які існують способи створення таблиць в Access 2016?
- Із якою метою таблиці бажано створювати спочатку на папері?
- Які дії виконуються для зберігання «структура таблиці»?
- Що розуміють під терміном «структура таблиці»?
- Чому найчастіше застосовується конструктор створення таблиць?
- Що називають первинним ключем таблиці?
- Які первинні ключі називають простими та складними?
- Для чого потрібно зв'язувати таблиці?
VIII. Домашнє завдання
Опрацювати конспект.
