Каталог матеріалів

Урок №78 з біології для 7 класу. П. Балан, О. Козленко - Які шапинкові гриби їстівні, а які отруйні.

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку за підручником за підручником «Біологія». Автори: Павло Балан, Олександр Козленко, Людмила Остапченко, Ольга Кулініч, Людмила Юрченко для 7 класу за програмою НУШ (до підручника 2024 року випуску)

 

Урок №78.

Тема. Які шапинкові гриби їстівні, а які – отруйні?

Мета уроку: сформувати в учнів уявлення про їстівні та отруйні шапинкові гриби, їхні характерні ознаки та відмінності; ознайомити з правилами розпізнавання грибів та безпечного збору в природі; пояснити наслідки вживання отруйних грибів і способи надання першої допомоги при отруєнні; розвивати спостережливість, уміння аналізувати, порівнювати та робити висновки; виховувати відповідальне ставлення до власного здоров’я, екологічну культуру та дбайливе ставлення до природи.

Очікувані результати:

Знати:

  • основні ознаки їстівних і отруйних шапинкових грибів;
  • приклади найпоширеніших їстівних грибів (білий гриб, підберезник, підосичник, печериця, маслюк тощо);
  • приклади найнебезпечніших отруйних грибів (бліда поганка, мухомор, сатанинський гриб тощо);
  • основні відмінності між їстівними та отруйними грибами;
  • народні міфи про розпізнавання отруйних грибів та чому їм не можна довіряти;
  • правила безпечного збору грибів та обробки їстівних грибів перед вживанням;
  • симптоми отруєння грибами та способи надання першої допомоги;
  • значення грибів у природі та їхню роль у екосистемі.

Вміти:

  • розпізнавати їстівні та отруйні гриби за зовнішніми ознаками;
  • пояснювати, чому важливо дотримуватися правил збору грибів;
  • аналізувати можливі причини отруєнь грибами та шляхи їх уникнення;
  • визначати правильні способи зберігання та приготування грибів;
  • оцінювати достовірність інформації про гриби, спростовувати небезпечні міфи;
  • правильно діяти в разі підозри на отруєння грибами та знати, як надати першу допомогу.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

Організація класу.

Слайд 2. Організація класу. 

Актуалізація опорних знань. Мотивація навчальної діяльності.

Слайд 3. Вправа «Мікрофон».

Слайд 4. Вправа «Мікрофон».

Вивчення нового матеріалу.

Слайд 5. Слово вчителя.

Слайд 6. Слово вчителя.

Слайд 7. Слово вчителя.

Слайд 8. Робота над зображеннями.

Слайд 9. Слово вчителя.

Слайд 10. Слово вчителя.

Слайд 11. Слово вчителя.

Слайд 12. Робота над зображеннями.

Слайд 13. Гімнастика для очей.

Слайд 14. Слово вчителя.

Слайд 15. Цікаво знати.

Слайд 16. Слово вчителя.

Слайд 17. Слово вчителя.

Закріплення вивченого.

Слайд 18. Узагальнення вивченого.

Слайд 19. Поміркуйте.

Слайд 20. Поміркуйте.

Слайд 21. Поміркуйте.

Слайд 22. Цікаво знати.

Слайд 23. Вправа «Мікрофон».

Слайд 24. Інтерактивне завдання.

Підсумок. Рефлексія.

Слайд 25. Домашнє завдання.

Слайд 26. Рефлексивна мозаїка.

Слайд 27. Рефлексія. Вправа «5 питань».

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні