Каталог матеріалів

Урок №76 з біології для 7 класу. П. Балан, О. Козленко - Різноманітність грибів. Дріжджі. Цвілеві гриби.

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку за підручником за підручником «Біологія». Автори: Павло Балан, Олександр Козленко, Людмила Остапченко, Ольга Кулініч, Людмила Юрченко для 7 класу за програмою НУШ (до підручника 2024 року випуску)

 

Урок №76.

Тема. Різноманітність грибів. Дріжджі. Цвілеві гриби.

Мета уроку: сформувати в учнів уявлення про різноманітність грибів, їхні основні групи та особливості будови й життєдіяльності; розглянути характерні риси дріжджів і цвілевих грибів, їхню роль у природі та значення для людини; пояснити процеси живлення, розмноження та поширення цих грибів; розвивати вміння спостерігати, аналізувати, порівнювати та робити висновки на основі досліджень і практичних спостережень; виховувати відповідальне ставлення до навколишнього середовища, усвідомлення ролі грибів у екосистемах та обережність у поводженні з цвілевими грибами.

Очікувані результати:

Знати:

  • загальну характеристику грибів та їхнє місце в системі живих організмів;
  • основні групи грибів: шапинкові, цвілеві, дріжджі;
  • особливості будови, живлення, розмноження та поширення грибів;
  • відмінності між дріжджами, цвілевими та шапинковими грибами;
  • роль дріжджів у харчовій промисловості, бродильних процесах і медицині;
  • вплив цвілевих грибів на продукти харчування, їхнє значення в природі та промисловості;
  • корисні та шкідливі властивості грибів, можливі загрози для здоров’я людини.

Вміти:

  • розпізнавати основні групи грибів за їхніми зовнішніми ознаками;
  • порівнювати будову та спосіб життя шапинкових, дріжджових і цвілевих грибів;
  • аналізувати роль грибів у природі та господарській діяльності людини;
  • пояснювати механізм бродіння дріжджів та його використання у випічці, виноробстві тощо;
  • визначати умови, що сприяють розвитку цвілі, та способи запобігання псуванню продуктів;
  • дотримуватися правил безпеки при контакті з грибами, зокрема з цвілевими організмами.

Обладнання: мультимедійний комплект.

 

Хід уроку

Організація класу.

Слайд 2. Організація класу. 

Актуалізація опорних знань. Мотивація навчальної діяльності.

Слайд 3-4. Робота над ребусом.

Слайд 5. Вправа «Мікрофон».

Слайд 6. Вправа «Мікрофон».

Вивчення нового матеріалу.

Слайд 7. Слово вчителя.

Слайд 8. Робота над зображеннями.

Слайд 9. Слово вчителя.

Слайд 10. Слово вчителя.

Слайд 11. Слово вчителя.

Слайд 12. Слово вчителя.

Слайд 13. Слово вчителя.

Слайд 14. Гімнастика для очей.

Слайд 15. Слово вчителя.

Слайд 16. Робота над зображеннями.

Слайд 17. Цікаво знати.

Слайд 18. Слово вчителя.

Слайд 19. Слово вчителя.

Закріплення вивченого.

Слайд 20. Узагальнення вивченого.

Слайд 21. Поміркуйте.

Слайд 22. Поміркуйте.

Слайд 23. Поміркуйте.

Підсумок. Рефлексія.

Слайд 24. Домашнє завдання.

Слайд 25. Рефлексивна мозаїка.

Слайд 26. Рефлексія. Вправа «5 питань».

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні