Каталог матеріалів

Урок №65 для 5 класу з літературного читання за Т. Яценко - Зірка Мензатюк. «Таємниця козацької шаблі». Фантастичне і реальне у пригодницькій повісті

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку української літератури за підручником «Українська література». Автори: Яценко Т., Пахаренко В., Слижук О. (2022)» для 5 класу за програмою НУШ.

Урок № 65.

Тема. Зірка Мензатюк. «Таємниця козацької шаблі». Фантастичне і реальне у пригодницькій повісті

Мета: повторити поняття: пригодницька повість, літературний детектив; вчити знаходити у тексті художнього твору приклади теоретико-літературних понять, пояснювати їх сутність; визначати фантастичні елементи у творі; розвивати навички читання, творчі здібності; аргументування власної думки; виховувати повагу до однокласників, до інакшої думки, до історичного минулого своєї країни.

Очікувані результати:

формування предметних компетентностей: уважно слухає пригодницько-фантастичні твори, коротку інформацію про їх авторів; вичерпно відповідає на запитання за змістом почутого повідомлення; стисло переказує зміст художніх творів, рекомендованих для текстуального вивчення; унаочнює та візуалізує почуте повідомлення (самостійно або з допомогою вчителя), використовуючи різні засоби (схеми, таблиці, тощо) для відтворення змісту, структурування навчальної інформації; читає виразно художні твори, рекомендовані для текстуального вивчення; характеризує порушені в пригодницько-фантастичних творах проблеми: подолання бездуховності та прагматизму в реальному світі; значущості вшанування величного історичного минулого українців; знаходить у текстах художніх творів приклади теоретико-літературних понять, пояснює їх сутність; формулює тему та основну думку пригодницько-фантастичних творів, рекомендованих для текстуального вивчення; виокремлює в художніх текстах мікротеми; формулює висновки відповідно до поставленого завдання на основі аналізу творів щодо художнього відтворення фантастичного і реального у творі, використання чарівних елементів і казкової символіки; характеризує емоційний стан персонажів пригодницько-фантастичних творів, їхню поведінку та вчинки, виявляючи толерантність; висловлює в усній та/або письмовій формі власні почуття, враження, викликані прочитаними творами, своє ставлення до зображених у них людей, подій, ситуацій, явищ тощо; описує свої літературні вподобання, наводячи приклади прочитаних пригодницько-фантастичних творів; ефективно використовує інформаційні ресурси для задоволення власних читацьких потреб і розширення кола читацьких інтересів; творчо опрацьовує прочитані художні твори, у разі потреби змінюючи персонажів, додаючи окремі епізоди, переказуючи прочитане з позиції одного з персонажів тощо; створює власний медійний продукт (мультфільм, відеоролик тощо) та /або письмові творчі роботи різних жанрів за мотивами прочитаного.

Обладнання та наочність: підручники, мультимедійна презентація.

Хід уроку

Організаційно-мотиваційний етап

Слайди 1-2.

Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку.

Актуалізація опорних знань.

Слайд 4. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 6. Online завдання.

Вивчення нового матеріалу

Слайд 8. Читання повісті «Таємниця козацької шаблі» (с. 239). Поміркуй.

Слайд 9. Читання повісті «Таємниця козацької шаблі» (с. 240-242). Поміркуй.

Слайд 10. Гімнастика для очей.

Слайд 11. Читання повісті «Таємниця козацької шаблі» (с. 243-347). Поміркуй.

Слайд 12. Поміркуй.

Слайд 13. Мовна скарбничка (с. 248).

Слайд 14. Практикуємо. Таблиця.

Слайд 15. Ти вже вмієш. Робота в групах.

Слайд 16. Відео «20 видатних замків України».

Закріплення вивченого

Слайд 17. Питання – відповідь.

Слайд 18. Рефлексія. Вправа «Загадкові листи».

Слайд 19. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні