Каталог матеріалів

Урок №65 для 5 класу з курсу "Природничі науки" для 5 класу за Т. Засєкіною - Осередки походження культурних рослин і свійських тварин.

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку інтегрованого курсу за підручником «Природничі науки. Автори: Ж. І. Білик, Т. М. Засєкіна, Г. А. Лешевська та В. С. Яценко (2022)» для 5 класу закладів загальної середньої освіти.

 

Урок № 65. Осередки походження культурних рослин і свійських тварин. Зі світу по тварині й насінині. Які рослини споживали наші предки? Тварини-мандрівники.

Мета: розширити знання учнів про осередки походження культурних рослин і свійських тварин, зосереджуючись на взаємозв'язку між світом тварин та насінини; вивчити, які рослини споживали наші предки та які тварини є мандрівниками, використовуючи засвоєні знання з історії і біології, формування вміння спостерігати, аналізувати та робити висновки, а також застосовувати отримані знання у практичних ситуаціях.

Очікувані результати. Учні знаходять зв'язок між осередками походження культурних рослин і свійських тварин та розуміють, як цей процес сприяв розвитку людства. Учні перераховують деякі рослини, які споживали наші предки, та пояснюють, яку роль вони відігравали в харчуванні та культурі. Учні розуміють, що тварини-мандрівники є тими, що пересуваються з одного місця на інше, і пояснюють, як це впливає на їх життя та розповсюдження. Учні наводять приклади тварин-мандрівників, які зустрічаються в різних регіонах світу, і пояснюють, як ці тварини пристосувалися до мандрівного способу життя.

Обладнання: мультимедійний комплект

 

Хід уроку

 Демонстрація навчальної презентації.

ОК (організація класу)

Слайд 2. Організація класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

Слайд 3. Емоційне налаштування.

Слайд 4. Перевірка домашнього завдання. Хмаринки думок.

АОЗ (актуалізація опорних знань)

Слайд 5. Повідомлення теми уроку.

Слайд 6. Повідомлення мети.

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Слайд 7. Досліджуй.

Слайд 8. Переглянь відео.

Слайд 9. Гімнастика для очей.

Слайд 10-15. Пояснення вчителя.

Слайд 16. Робота з підручником.

Слайд 17-21. Пояснення вчителя.

Слайд 22. Робота з підручником.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 23. Рухлива вправа.

Слайд 24-27. Знай. Пояснюй. Застосовуй. Твори.

Підсумок

Слайд 28. Інтерактивна вправа.

Слайд 29. Домашнє завдання.

Рефлексія

Слайд 30. Рефлексія «Запитання від віртуального друга».

 

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні