Каталог матеріалів

Урок №64-65 для 5 класу з курсу "Пізнаємо природу" за Т. Коршевнюк - Екологічні проблеми сучасності та способи їх подолання.

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку «Пізнаємо природу» з використанням навчального посібника Коршевнюк Т.В., Ярошенко.

Урок №64-65. Екологічні проблеми сучасності та способи їх подолання. Навчальний проєкт «Життя у системі #zerowaste(нуль відходів)»

Мета: ознайомити учнів з головними екологічними проблемами сьогодення та способами їх подолання, дати учням можливість дізнатись про негативний вплив людської діяльності на навколишнє середовище, про загрози, які вони створюють для біорізноманіття та здоров'я людей, ознайомитись з поняттям "нуль відходів" та дізнаються про те, як це поняття може допомогти знизити негативний вплив людської діяльності на довкілля. В рамках навчального проєкту "Життя у системі #zerowaste(нуль відходів)" учні матимуть можливість дослідити проблему відходів, зокрема, дізнатись про різні види відходів та способи їх повторного використання та переробки, підвищити екологічну свідомість учнів, навчити їх способам зменшення відходів та покращення стану навколишнього середовища, а також розвивати навички проектної діяльності та творчого мислення.

Очікуванні результати: учні розуміють негативний вплив людської діяльності на навколишнє середовище, а також усвідомлюють важливість збереження біорізноманіття та здоров'я людей, концепції "нуль відходів" та знають про способи повторного використання та переробки різних видів відходів, розвивають у навчальному процесі навички критичного мислення та аналітичних здібностей учнів, зокрема, щодо вивчення проблем екології та шляхів їх подолання, розвивають навички проектної діяльності та творчого мислення, які можуть стати корисними для учнів у майбутньому, приймають відповідальність за власну діяльність у збереженні навколишнього середовища та здоров'я людей, учні стають більш свідомими громадянами, які зможуть допомагати у збереженні навколишнього середовища та здоров'я людей.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд2. Організація класу.

Слайд3. Програма «Як почуває себе ненька Україна?» в прямому ефірі.

Слайд4. Побесідуймо.

Слайд5. Довідничок.

Слайд6. Слово вчителя.

Слайд7. Сонячні електростанції.

Слайд8. Перегляд відео “Зроблено в Україні. Унікальна для Європи сонячна електростанція”.

Слайд9. Перегляд відео “Зроблено в Україні. Найпотужніша вітрова електростанція України”.

Слайд10. Сонячні колектори.

Слайд11. Побесідуймо.

Слайд12. Енергозберігаючі лампи.

Слайд13. Для зниження негативного впливу шкідливих виробництв на навколишнє середовище використовують технологію безвідходного виробництва.

Слайд14.Гімнастика для очей.

Слайд15. Робота в підручнику.

Слайд16. Запитання для обговорення.

Слайд17. Науковці й конструктори розробили електромобілі й водневі автомобілі, що не забруднюють довкілля.

Слайд18. Довідничок.

Слайд19. Висновок.

Слайд20. За малюнками розкажи, як люди бережуть чистоту довкілля.

Слайд21. Для роздумів.

Слайд22. Домашнє завдання.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд23. Робота над проєктом.

Підсумок.

Рефлексія.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні