Каталог матеріалів

Урок №63 для 5 класу з літературного читання за Т. Яценко - Зірка Мензатюк. «Таємниця козацької шаблі» (скорочено). Коротко про письменницю

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку української літератури за підручником «Українська література». Автори: Яценко Т., Пахаренко В., Слижук О. (2022)» для 5 класу за програмою НУШ.

Урок № 63.

Тема. Зірка Мензатюк. «Таємниця козацької шаблі» (скорочено). Пригодницька повість про мандрівку історичними місцями України. Історичне минуле в житті сучасної людини

Мета: повторити назви та героїв прозових творів, що вже були прочитані; розвивати навички читання, роботи в парах, творчі здібності; аргументування власної думки; виховувати повагу до однокласників, до інакшої думки, до історичного минулого своєї країни.

Очікувані результати:

формування предметних компетентностей: уважно слухає пригодницько-фантастичні твори, коротку інформацію про їх авторів; вичерпно відповідає на запитання за змістом почутого повідомлення; стисло переказує зміст художніх творів, рекомендованих для текстуального вивчення; унаочнює та візуалізує почуте повідомлення (самостійно або з допомогою вчителя), використовуючи різні засоби (схеми, таблиці, тощо) для відтворення змісту, структурування навчальної інформації; читає виразно художні твори, рекомендовані для текстуального вивчення; характеризує порушені в пригодницько-фантастичних творах проблеми: подолання бездуховності та прагматизму в реальному світі; значущості вшанування величного історичного минулого українців; знаходить у текстах художніх творів приклади теоретико-літературних понять, пояснює їх сутність; формулює тему та основну думку пригодницько-фантастичних творів, рекомендованих для текстуального вивчення; виокремлює в художніх текстах мікротеми; формулює висновки відповідно до поставленого завдання на основі аналізу творів щодо художнього відтворення фантастичного і реального у творі, використання чарівних елементів і казкової символіки; характеризує емоційний стан персонажів пригодницько-фантастичних творів, їхню поведінку та вчинки, виявляючи толерантність; висловлює в усній та/або письмовій формі власні почуття, враження, викликані прочитаними творами, своє ставлення до зображених у них людей, подій, ситуацій, явищ тощо; описує свої літературні вподобання, наводячи приклади прочитаних пригодницько-фантастичних творів; ефективно використовує інформаційні ресурси для задоволення власних читацьких потреб і розширення кола читацьких інтересів; творчо опрацьовує прочитані художні твори, у разі потреби змінюючи персонажів, додаючи окремі епізоди, переказуючи прочитане з позиції одного з персонажів тощо; створює власний медійний продукт (мультфільм, відеоролик тощо) та /або письмові творчі роботи різних жанрів за мотивами прочитаного.

Обладнання та наочність: підручники, мультимедійна презентація.

Хід уроку

Організаційно-мотиваційний етап

Слайди 1-2.

Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку.

Актуалізація опорних знань.

Слайд 4. Перевірка домашнього завдання.

Слайди 6-9. Установіть відповідність.

Слайди 11-12. Ти вже знаєш (с. 228).

Вивчення нового матеріалу

Слайд 13. Мовна скарбничка.

Слайд 14. Читання повісті «Таємниця козацької шаблі» (с. 228-230). Поміркуй.

Слайд 15. Поміркуй.

Слайд 16. Гімнастика для очей.

Слайд 17. Читай і досліджуй (с. 231).

Слайд 18. Робота в парах.

Слайд 19. Читання повісті «Таємниця козацької шаблі» (с. 231-233). Поміркуй.

Слайд 20. Поміркуй.

Слайди 21-22. У колі мистецтв (с. 250).

Слайд 23. Козацькі пісні.

Закріплення вивченого

Слайд 24. Питання – відповідь.

Слайд 25. Рефлексія. Вправа «Веселка».

Слайд 26. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні