Каталог матеріалів

Урок №63 з географії для 6 класу за С. П. Запотоцьким - Природні комплекси як наслідок взаємозв’язків між компонентами природи та їх види.

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________ 20___ року

 

Конспект уроку «Географія»  з використанням навчального посібника: підручник для 6 класу закладів загальної середньої освіти / С. П. Запотоцький, М. В. Зінкевич, О. М. Романишин, Н. М. Титар, О. В. Горовий, І. М. Миколів; наук. ред. К. В. Мезенцев, І. С. Круглов. — Тернопіль : Астон, 2023.

 

Урок № 63. Природні комплекси як наслідок взаємозв’язків між компонентами природи, їх види

Мета: допомогти учням зрозуміти, що природний комплекс – це складна система, що включає різноманітні компоненти природи (ґрунти, рослини, тварини, клімат тощо) та їх взаємозв'язки; засвоїти поняття антропосфери як географічного та соціального простору життя і діяльності людини, а також розуміти її взаємозв'язки з іншими оболонками Землі, такими як біосфера, гідросфера, атмосфера тощо; застосувати отримані знання для проведення практичних досліджень у своїй місцевості; вивчення взаємозв'язків між природними елементами та впливом людини на природу; навчити аналізувати та оцінювати вплив людини на природу; розуміти важливість збереження природних ресурсів та сталого розвитку; сприяти формуванню у учнів екологічного свідомого ставлення та відповідального поведінки у відношенні до природи та навколишнього середовища.

Очікуванні результати: учні будуть знати, що таке природний комплекс та які компоненти входять у склад природного середовища їх місцевості (ґрунти, рослини, тварини, клімат тощо); зможуть пояснити, що таке антропосфера і які вона має аспекти як географічний та соціальний простір життя та діяльності людини; здатні пояснити, як антропосфера взаємодіє з іншими сферами планети, такими як біосфера, гідросфера, атмосфера тощо, вміють створювати ментальні карти "Людина і навколишнє природне середовище", що відображатимуть взаємозв'язки між антропосферою та природними компонентами їхньої місцевості; зможуть аналізувати вплив людини на природу та висловлювати свої думки щодо збереження природних ресурсів та сталого розвитку.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

І. Вступна частина

Слайд 2. Організація класу.

Слайд 3. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 4. Повідомлення теми уроку.

Слайд 5. Мотивація навчальної діяльності. Ви відкриєте для себе.

ІІ. Основна частина

Слайд 6. Широтна зональність.

Слайд 7. Зональність виражена у процесах.

Слайд 8. Найбільші зональні складові екосфери.

Слайд 9. Географічні пояси.

Слайд 10. Природні зони.

Слайд 11. Природні зони.

Слайд 12. Зональність Світового океану.

Слайд 13. Азональні (незональні) екосистеми.

Слайд 14. Гімнастика для очей.

Слайд 15. Висотна поясність. Словник.

Слайд 16. Зниження температури з висотою.

Слайд 17. Зміна висотних поясів.

Слайд 18. Інші види екосистем.

Слайд 19. Унікальні екосистеми.

Слайд 20. Пізнаймо більше.

Слайд 21. Пізнаймо більше.

Слайд 22. Знаймо, вміймо і використовуймо в житті.

ІІІ. Заключна частина

Запитання і завдання

Слайд 24. Практикуймо.

Слайд 25. Інтерактивне завдання.

Підсумок.

Рефлексія.

Слайд 26. Вправа «Інтерв’ю».

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні