Каталог матеріалів

Урок №62 з географії для 6 класу за С. П. Запотоцьким - Географічна оболонка–найбільший природний комплекс Землі, її межі та властивості.

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________ 20___ року

 

Конспект уроку «Географія»  з використанням навчального посібника: підручник для 6 класу закладів загальної середньої освіти / С. П. Запотоцький, М. В. Зінкевич, О. М. Романишин, Н. М. Титар, О. В. Горовий, І. М. Миколів; наук. ред. К. В. Мезенцев, І. С. Круглов. — Тернопіль : Астон, 2023.

 

Урок № 62. Географічна оболонка — найбільша екосистема землі

Мета: допомогти учням засвоїти основні поняття та характеристики географічної оболонки як найбільшого природного комплексу Землі, включаючи її межі та властивості; аналізувати схеми кругообігу води, кисню та вуглецю в природі, розуміти їхню важливість для екосистем та земної атмосфери; здати собі звіт про те, як людська діяльність, зокрема промисловість, транспорт, землеробство та інші галузі, впливають на кругообіг води, кисню та вуглецю та їхні наслідки для природи та клімату; допомогти розуміти свою роль у збереженні природи та здоров'я планети; залучити до проведення досліджень та експериментів, спрямованих на вивчення кругообігу речовин в природі, а також на визначення впливу різних факторів на ці процеси.

Очікуванні результати:  учні знають що географічна оболонка – це найбільший природний комплекс Землі, який включає усі складові природи – повітряну оболонку, гідрологічні ресурси, літосферу та біосферу, визначають межі географічної оболонки та описують її основні властивості, такі як різноманітність клімату, ґрунтів, ландшафтів тощо; здатні розглядати та аналізувати схеми кругообігу води, кисню та карбону в природі, розуміють процеси, які відбуваються в природному середовищі, їх взаємозв'язок та важливість для життя на Землі; критично оцінюють різні аспекти географічної оболонки та кругообігу речовин в природі; виявляють причинно-наслідкові зв'язки та роблять висновки; розуміють важливість збереження та ефективного використання природних ресурсів; застосовують отримані знання про географічну оболонку та кругообіг речовин в природі для пояснення різноманітних географічних явищ та проблем.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

І. Вступна частина

Слайд 2. Організація класу.

Слайд 3. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 4. Повідомлення теми уроку.

Слайд 5. Мотивація навчальної діяльності. Ви відкриєте для себе.

ІІ. Основна частина

Слайд 6. Географічна оболонка. Словник.

Слайд 7. Географічна оболонка та її межі.

Слайд 8. Характерні особливості географічної оболонки.

Слайд 9. Природні комплекси або екосистеми.

Слайд 10. Компоненти довкілля.

Слайд 11. Особливості географічної оболонки.

Слайд 12. Цілісність географічної оболонки.

Слайд 13. Гімнастика для очей.

Слайд 14. Практикуймо.

Слайд 15. Практикуймо.

Слайд 16. Ритмічність розвитку.

Слайд 17. Добова ритміка.

Слайд 18. Річна ритміка.

Слайд 19. Пізнаймо більше.

Слайд 20. Важливе значення вивчення ритмічності.

Слайд 21. Знаймо, вміймо і використовуймо в житті.

ІІІ. Заключна частина

Запитання і завдання

Слайд 23. Практикуймо.

Підсумок.

Рефлексія.

Слайд 24. Вправа «Незакінчене речення».

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні