Каталог матеріалів

Урок №61 з географії для 6 класу. Г. Довгань - Природні зони та висотні пояси

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________ 20___ року

 

Конспект уроку «Географія» за модельною навчальною програмою «Географія. 6-9 класи» для закладів загальної середньої освіти (автори Запотоцький С.П., Карпюк Г.І., Гладковський Р.В., Довгань А.І., Совенко В.В., Даценко Л.М., Назаренко Т.Г., Гільберг Т.Г., Савчук І.Г., Нікитчук А.В., Яценко В.С., Довгань Г.Д., Грома В.Д., Горовий О.В.) та з урахуванням концепції підручника «Географія. підручник для 6 класу закладів загальної середньої освіти» (автор Довгань Г. Д.)

 

Урок № 61. Природні зони та висотні пояси

Мета: допомогти учням засвоїти основні поняття та характеристики природних зон Землі, включаючи їхні різновиди, основні відмінності та спільні риси; аналізувати взаємозв'язки між природними зонами та висотними поясами, розуміти їхню важливість для біорізноманіття та клімату; оцінювати вплив кліматичних умов на формування та розподіл природних зон; розуміти, як людська діяльність впливає на природні зони та висотні пояси, а також наслідки цього впливу для екосистем та клімату; сприяти розвитку екологічної свідомості та відповідального ставлення до природи; залучати учнів до досліджень та експериментів, спрямованих на вивчення природних зон.

Очікуванні результати: учні знають, що природні зони – це великі природні комплекси Землі, які відрізняються кліматичними умовами, рослинністю та тваринним світом; визначають основні природні зони, такі як тундра, тайга, степи, пустелі, тропічні ліси та інші, описують їхні основні характеристики та особливості; здатні порівнювати природні зони та висотні пояси, знаходити спільні риси та відмінності між ними; розуміють процеси, які відбуваються в природних зонах, їхній взаємозв'язок та вплив на екосистеми; критично оцінюють вплив людської діяльності на природні зони та висотні пояси; виявляють причинно-наслідкові зв'язки та роблять висновки; розуміють важливість збереження та ефективного використання природних ресурсів; застосовують отримані знання про природні зони та висотні пояси для пояснення різноманітних географічних явищ та проблем.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

І. Вступна частина

Слайд 2. Організація класу.

Слайд 3. Передмова.

Слайд 4. Повідомлення теми уроку.

Слайд 5. Мотивація навчальної діяльності. Ви відкриєте для себе.

ІІ. Основна частина

Слайд 6. Знайомимося з природними зонами.

Слайд 7. Природні зони.

Слайд 8. Екваторіальні ліси.

Слайд 9. Екваторіальні ліси.

Слайд 10. Савана.

Слайд 11. Савана.

Слайд 12. Природні зони степу, лісостепу і лісів.

Слайд 13. Природні зони степу, лісостепу і лісів.

Слайд 14. Гімнастика для очей.

Слайд 15. Тундра.

Слайд 16. Тундра.

Слайд 17. Арктичні пустелі.

Слайд 18. Арктичні пустелі.

Слайд 19. Вирушаємо в гори.

Слайд 20. Висотні пояси.

Слайд 21. Мої нотатки.

ІІІ. Заключна частина

Запитання і завдання

Слайд 23. Мої враження.

Слайд 24. Робота в групі.

Слайд 25. Перевірте та оцініть себе.

Слайд 26-28. Оберіть, що вам цікаво.

Слайд 29. Інтерактивне завдання.

Підсумок.

Рефлексія.

Слайд 30. Вправа «Плюс – мінус – цікаво».

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні