Каталог матеріалів

Урок №61 з біології для 7 класу. К. Задорожний, Г. Ягенська, О. Павленко, В. Додь - Амфібії та Рептилії.

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку за підручником «Біологія». Автори: Костянтин Задорожний, Галина Ягенська, Олена Павленко, Володимир Додь для 7 класу за програмою НУШ (до підручника 2024 року випуску)

Урок №61.

Тема. Амфібії та Рептилії.

Мета: ознайомити учнів з основними характеристиками амфібій та рептилій: будова тіла, середовище існування, способи пристосування до різних умов життя; розкрити відмінності між амфібіями та рептиліями, їхніми особливостями розмноження та життєвими циклами; пояснити значення амфібій і рептилій в природі та екосистемах, а також їхню роль в балансі природних процесів; розвивати аналітичне мислення, навички порівняння і систематизації інформації; сприяти розвитку спостережливості та умінню виділяти основні ознаки груп тварин на основі зовнішніх і внутрішніх ознак; стимулювати інтерес до природничих наук та підвищувати екологічну свідомість; виховувати бережливе ставлення до природи, зокрема до амфібій і рептилій, що перебувають під загрозою зникнення; формувати розуміння необхідності охорони цих тварин та збереження біорізноманіття.

Очікувані результати:

Знати:

  • ознаки, за якими відрізняються амфібії та рептилії;
  • основні особливості будови амфібій та рептилій;
  • особливості життєвих циклів амфібій та рептилій;
  • поширення амфібій і рептилій у природі, їхня роль у екосистемах;
  • види амфібій та рептилій, які зустрічаються в Україні;
  • проблеми збереження амфібій і рептилій, важливість їх охорони.

Вміти:

  • порівнювати амфібій і рептилій за їхніми зовнішніми ознаками та життєвими цикли;
  • розпізнавати амфібій та рептилій за їхніми характерними рисами;
  • описувати особливості їхнього способу життя та середовище існування;
  • визначати роль амфібій і рептилій у природі та розуміти важливість їхнього існування для екосистем;
  • пояснювати відмінності між амфібіями та рептиліями і їхніми пристосуваннями до життя у різних середовищах;
  • робити висновки про необхідність охорони цих тварин і брати участь в обговореннях збереження біорізноманіття.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

Організація класу.

Слайд 2. Організація класу.

Актуалізація опорних знань. Мотивація навчальної діяльності.

Слайд 3. Робота над ребусом.

Слайд 4. Вправа «Мікрофон».

Слайд 5. Вправа «Мікрофон».

Слайд 6. Вправа «Мікрофон».

Слайд 7. Біологічний детектив.

Слайд 8-9. Тренуйся думати.

Вивчення нового матеріалу.

Слайд 10. Робота з інформацією.

Слайд 11. Робота з інформацією.

Слайд 12. Робота з інформацією.

     Слайд 13. Робота з інформацією.

     Слайд 14. Робота з інформацією.

     Слайд 15. Робота з інформацією.

     Слайд 16. Робота з інформацією.

     Слайд 17. Робота з інформацією.

     Слайд 18. Робота з інформацією.

     Слайд 19. Робота з інформацією.

     Слайд 20. Робота з інформацією.

     Слайд 21. Робота з інформацією.

     Слайд 22. Гімнастика для очей.  

     Слайд 23. Робота з інформацією.

     Слайд 24. Робота з інформацією.

     Слайд 25. Робота з інформацією.

Закріплення вивченого матеріалу.

     Слайд 26. Міркуємо.

     Слайд 27. Міркуємо.

     Слайд 28. Виконуємо завдання.  

     Слайд 29. Міркуємо.

     Слайд 30. Міркуємо.

     Слайд 31. Міркуємо.

Підсумок. Рефлексія.

Слайд 32. Домашнє завдання.

Слайд 33. Рефлексія. Складаю рефлексивну мозаїку.

Слайд 34. Рефлексія. Покажи цеглинкою LEGO з яким настроєм ти завершуєш урок.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні