Каталог матеріалів

Урок №55 інтегрованого курсу "Пізнаємо природу" для 6 класу за Т. Коршевнюк, О. Ярошенко - З чого складається екосистема житла та що на неї впливає.

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку «Пізнаємо природу» з використанням навчального посібника Коршевнюк Т.В., Ярошенко О.Г. (2023).

Урок №55. З чого складається екосистема житла та що на неї впливає.

Мета: учні мають зрозуміти, що екосистема житла - це комплекс взаємозв'язаних живих і неживих складових, які існують у певному місці, наприклад, у міському чи сільському середовищі, дізнаються про складові частини екосистеми житла, такі як рослини, тварини, гриби, ґрунт, повітря, вода, та їхні взаємозв'язки, розповісти про різні фактори, що впливають на екосистему житла, такі як антропогенні дії (людська діяльність), зміни клімату, забруднення довкілля, та інші, аналізувати роль людини у впливі на екосистему житла через забруднення, знищення природних середовищ, зміни використання землі тощо, допомогти зрозуміти важливість збереження та відновлення екосистеми житла та розробляти практичні підходи до її охорони та покращення.

Очікуванні результати: учні ідентифікують основні компоненти екосистеми житла, такі як рослини, тварини, гриби, ґрунт, повітря, вода тощо, розуміють взаємозв'язки між цими компонентами та їхню важливість для функціонування екосистеми, оцінюють різні фактори, які впливають на екосистему житла, такі як антропогенні дії (людська діяльність), зміни клімату, забруднення довкілля тощо, розуміють, як ці фактори можуть змінювати структуру та функціонування екосистеми житла, розуміють роль людини у впливі на екосистему житла через свою діяльність, включаючи забруднення, руйнування середовища, втручання у природні процеси тощо, розглядають можливі підходи до покращення стану екосистеми житла за участю людини, глибше розуміють процеси, які відбуваються в екосистемі житла, та їхніх взаємозв'язків з діяльністю людини, а також зможуть пропонувати конкретні заходи для її охорони та покращення.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд2. Організація класу.

Слайд3. Програма «Як почуває себе ненька Україна?» в прямому ефірі.

Слайд4. Пригадай.

Слайд5. Слово вчителя.

Слайд6. Як у твоїй сім’ї використовують енергії?

Слайд7. В екосистемі житла може бути чотири види енергії.

Слайд8. Запам’ятай.

Слайд9. Розглянь малюнки та розкажи.

Слайд10. Чому так важливо навчитися переробляти речі?

Слайд11. Поміркуй.

Слайд12. Запам’ятай.

Слайд13. Назви організми, які живуть поряд з людиною.

Слайд14. Запам’ятай.

Слайд15. Гімнастика для очей.

Слайд16. Запам’ятай.

Слайд17. На екосистемі житла позначається наявність забруднювачів у повітрі. Забруднюють повітря отруйні речовини, що виділяються штучними матеріалами, з яких виготовлено меблі, лінолеум, деякі оздоблювальні матеріали.

Слайд18. Забруднювачі екосистеми житла містяться у продуктах згорання природного газу в газових плитах та котлах. Вкрай небезпечним забруднювачем є тютюновий дим.

Слайд19. Робота в підручнику.

Слайд20. Чим небезпечна побутова хімія?

Слайд21. Побутові електроприлади.

Слайд22. Поміркуй.

Слайд23. Робота в підручнику.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд24. Домашнє завдання.

Підсумок.

Рефлексія.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні