Каталог матеріалів

Урок №55-56 з географії для 6 класу за С. Коберніком, Р. Коваленко - Льодовики. Багаторічна мерзлота.

Інформація відсутня

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку «Географія» » з використанням навчального посібника С. Кобернік, Р. Коваленко (2023).

Урок №55-56. Льодовики. Багаторічна мерзлота. Проєктна робота. Складання правил поведінки під час повеней, паводків, льодоставу й льодоходу, перебування на березі водойми руху болотистою місцевістю.

Мета: ознайомити учнів з процесами формування та розповсюдження льодовиків та багаторічної мерзлоти, дати зрозуміти важливість цих явищ для геологічних та кліматичних процесів на планеті, з'ясувати, що льодовики і багаторічна мерзлота - це два різні геологічні явища, які виникають у різних умовах і мають різні наслідки для довкілля, оцінити потенційні наслідки танення льодовиків для глобального клімату, рівня моря, біорізноманіття та людського життя, а також розглянути можливі заходи для зменшення цих наслідків, розвивати навички співпраці та планування, працюючи над проєктом в групах, ефективно спілкуватися, обговорювати ідеї та приймати спільні рішення щодо безпечної поведінки в небезпечних ситуаціях.

Очікуванні результати: учні розуміють процеси формування та розповсюдження льодовиків та багаторічної мерзлоти, а також їхніх наслідків для природних екосистем та людської діяльності, здатні визначати потенційні небезпеки та ризики, пов'язані з повенями, паводками, льодоставом, льодоходом та перебуванням у болотистій місцевості, знати правила та процедури безпечної поведінки в таких ситуаціях, створюють правила поведінки та процедури безпеки в груповій роботі, використовуючи свої знання про ризики та небезпеки, працюють у групах, обговорюють та домовлятися про правила безпеки, а також ефективно спілкуватися та обмінюватися ідеями, демонструють відчуття відповідальності за власну безпеку та безпеку інших, а також здатність планувати та діяти на основі попередження небезпек.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд2. Прослухаймо вірш та налаштуймося на роботу.

Слайд3. Програма «Як почуває себе ненька Україна?» в прямому ефірі.

Слайд4. Слово вчителя.

Слайд5. Льодовик.

Слайд6. Снігова лінія.

Слайд7. Робота в підручнику.

Слайд8. Запам’ятай

Слайд9. Покривні льодовики.

Слайд10. Гірські льодовики.

Слайд11. Поміркуйте, які чинники впливають на висоту снігової лінії.

Чи є гірські льодовики в Карпатах та Кримських горах?

Слайд12. Багаторічна мерзлота.

Слайд13. Робота в підручнику.

Слайд14. Гімнастика для очей.

Слайд15. Для роздумів.

Слайд16. Розповсюдження багаторічної мерзлоти у Північній Півкулі.

Слайд17. Приклади впливу багаторічної мерзлоти на природу та діяльність людини.

Слайд18. Відшукавши дані в засобах масової інформації, з’ясуй, що в наведених фактах є правдою, а що ні:

Слайд19. Льодовик Ламберта-Фішера.

Слайд20. Перевір себе.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд21. Домашнє завдання.

Підсумок.

Рефлексія.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні