Каталог матеріалів

Урок №54 для 5 класу з курсу "Пізнаємо природу" за Д. Біда - Рух кисню і поживних речовин в організмі людини. Будова кровоносної системи.

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку «Пізнаємо природу» з використанням навчального посібника Д. Біда, Т. Гільберг, Я. Колісник.

Урок №54. Рух кисню і поживних речовин в організмі людини. Будова кровоносної системи.

Мета: навчити учнів розуміти, як кисень та поживні речовини переносяться кров'ю по організму та яка роль відводиться кровоносній системі в цьому процесі, розповісти про будову та функції кровоносної системи, про різні типи кровоносних судин та їх функції, про процес кровообігу в організмі та про роль серця в цьому процесі. Також, учні повинні розуміти, які наслідки можуть виникнути при порушенні роботи кровоносної системи, та як можна доглядати за своєю кровоносною системою, щоб зберегти її здоров'я та ефективність.

Очікувані результати: учні знають про будову та функції кровоносної системи, включаючи серце, кровоносні судини та кров, розуміють процес кровообігу та різних типів кровоносних судин та їх функцій, роль кровоносної системи у перенесенні кисню та поживних речовин до всіх органів та тканин організму, взаємозв'язок між кровоносною та дихальною системами, знають про наслідки та причини порушень кровоносної системи, розвиток навички догляду за кровоносною системою та підтримання її здоров'я, мають здатність пояснювати важливість здорової кровоносної системи та розуміють роль правильного способу життя та раціонального харчування у її підтриманні.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд2. Організація класу.

Слайд3. Програма «Як почуває себе ненька Україна?» в прямому ефірі.

Слайд4. Відгадай загадку.

Слайд5. Поміркуй.

Слайд6. Асоціативний кущ.

Слайд7. Роль крові в організмі.

Слайд8. Розглянь схему й розкажи, з яких клітин складається кров і які функції вони виконують.

Слайд9. Робота в підручнику.

Слайд10. Запам’ятай!

Слайд11. Чи знаєш ти, що…

Слайд12. Завдяки роботі серця рухається кров.

Слайд13. Розглянь зображення. Назви органи кровообігу.

Слайд14. Практичне завдання.

Слайд15. Словничок.

Слайд16. Розглянь будову серця.

Слайд17. Гімнастика для очей.

Слайд18. Рух крові в організмі.

Слайд19. Кровоносні судини нагадують трубки.

Слайд20. Судини бувають:

Слайд21. Словничок.

Слайд22. Перегляд відео «Кола кровообігу»

Слайд23. Чи помічав ти…?

Слайд24. Слово вчителя.

Слайд25. Словничок.

Слайд26. Перевірте свій пульс.

Слайд27. Практичне завдання.

Слайд28. Прочитай цікаву інформацію. Що тебе найбільше здивувало?

Слайд29. Чи знаєте ви, що…

Слайд30. Цікава інформація.

Слайд31. Домашнє завдання.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд32. Розглянь малюнки. Що для серця шкідливо, а що корисно?

Підсумок.

Рефлексія.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні