Каталог матеріалів

Урок №51 з біології для 7 класу. К. Задорожний, Г. Ягенська, О. Павленко, В. Додь - Плоскі, Круглі й Кільчасті черви.

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку за підручником «Біологія». Автори: Костянтин Задорожний, Галина Ягенська, Олена Павленко, Володимир Додь для 7 класу за програмою НУШ (до підручника 2024 року випуску)

 

Урок №51.

Тема. Плоскі, Круглі й Кільчасті черви.

Мета: ознайомити учнів із основними ознаками будови та життєдіяльності Плоских, Круглих і Кільчастих червів; вивчити їхню роль у природі та значення для людини; розвивати в учнів навички аналізу, порівняння та узагальнення біологічних характеристик трьох груп червів; формувати критичне мислення під час оцінки їхнього впливу на екосистеми та здоров'я людини; виховувати екологічну свідомість через розуміння важливості червів у природних процесах; підвищувати увагу до питань профілактики захворювань, спричинених паразитичними формами червів; сформувати в учнів знання про будову та функціональні особливості Плоских, Круглих і Кільчастих червів, їхнє значення в ґрунтоутворенні, біоценозах, а також вплив на людину та тварин.

Очікувані результати:

Знати:

  • характерні ознаки будови та життєдіяльності плоских, круглих і кільчастих черв;
  • різницю між трьома групами червів за їхньою будовою, функціональними особливостями;
  • екологічну роль вірусів у природних біоценозах та їх значення для ґрунтоутворення;
  • паразитичні форми червів, їх вплив на здоров'я людини та тварин;
  • основні заходи профілактики зараження паразитичними червами.

Вміти:

  • розпізнавати Плоских, Круглих і Кільчастих червів за зовнішніми ознаками та характеристиками.
  • порівнювати особливості будови та життєдіяльності різних груп червів;
  • пояснювати екологічне та практичне значення червів у природі й господарстві людини;
  • застосовувати отримані знання для аналізу реальних прикладів із життя червів у природі та серед людей;
  • обґрунтувати необхідність утримання правил особистої гігієни для профілактики гельмінтозів.

Обладнання: мультимедійний комплект.

 

Хід уроку

Організація класу.

Слайд 2. Організація класу.

Актуалізація опорних знань. Мотивація навчальної діяльності.

Слайд 3. Робота над зображеннями.

Слайд 4. Вправа «Мікрофон».

Слайд 5. Вправа «Мікрофон».

Слайд 6-7. Біологічний детектив.

Слайд 8. Тренуйся думати.

Слайд 9. Тренуйся думати.

Вивчення нового матеріалу.

Слайд 10. Робота з інформацією.

Слайд 11. Робота з інформацією.

Слайд 12. Робота з інформацією.

Слайд 13. Гімнастика для очей.

Слайд 14. Робота з інформацією.

Слайд 15. Робота з інформацією.

Слайд 16. Робота з інформацією.

Слайд 17. Цікаво знати.

Слайд 18. Робота з інформацією.

Закріплення вивченого.

Слайд 19. Міркуємо.

Слайд 20. Міркуємо.

Слайд 21. Виконуємо завдання.

Слайд 22. Міркуємо.

Слайд 23. Виконуємо завдання.

Слайд 24. Міркуємо.

Підсумок. Рефлексія.

Слайд 25. Домашня робота.

Слайд 26. Рефлексія. Складаю рефлексивну мозаїку.

Слайд 27. Рефлексія. Вправа «Плюс – мінус – цікаво».

 

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні