Каталог матеріалів

Урок №51-52 з географії для 6 класу за С. Коберніком, Р. Коваленко - Навчальна екскурсія до місцевої водойми (річки, озера, ставка) з метою визначення її екологічного стану.

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку «Географія» » з використанням навчального посібника С. Кобернік, Р. Коваленко (2023).

Урок №51-52. Навчальна екскурсія до місцевої водойми (річки, озера, ставка) з метою визначення її екологічного стану. Живлення та режим річок. Спостереження за характером течії та водним режимом місцевої річки. Визначення напрямку та швидкості течії водотоків своєї місцевості.

Мета: ознайомити з різними джерелами живлення річок, такими як витоки, припливи та атмосферні опади, розуміння важливості покривного рослинного шару та різноманіття флори та фауни для живлення річок, поняття водного режиму та його впливу на стан річкового середовища, вивчити взаємозв'язок між витратою води, опадами, таненням снігу та іншими факторами, що впливають на річковий стік, аналізувати вплив річок на природні та антропогенні процеси, такі як формування ландшафту, пожежі, а також їх роль у подаванні води в різних регіонах, розвинути учнівське розуміння важливості річок у природному середовищі, їх ролі в гідрологічному циклі та в житті природи та людей.

Очікування результатів: учні знають, що річки відіграють важливу роль у водному циклі та екосистемі, забезпечуючи воду для різних видів життя, розуміють, що річки отримують воду з різних джерел, таких як витоки, припливи та опади, визначають основні фактори, що впливають на водний режим річок, такі як опади, танення снігу, та витрати води, аналізують роль річок у підтримці життя людей, використанні води для різних галузей, таких як сільське господарство, промисловість та побут, виявляють інтерес та бажання докладати зусиль для розуміння та вирішення проблем, пов'язаних із роботою річок.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд2. Організація класу. Вправа «Криголам»

Слайд3. Програма «Як почуває себе ненька Україна?» в прямому ефірі.

Слайд4. Поміркуй.

Слайд5. Річки, що течуть у місцях з вологим і жарким кліматом, мають дощове живлення.

Слайд6. Більшість річок світу мають характерний мішаний тип живлення.

Слайд7. Річки помірних широт живляться навесні талими сніговими водами.

Слайд8. Ті, які починаються високо в горах, живить льодовик, що розтає.

Слайд9. У районах із посушливим кліматом важливими для живлення річок є підземні води.

Слайд10. Слово вчителя.

Слайд11. Повінь.

Слайд12. Паводок.

Слайд13. Межень.

Слайд14. Робота в підручнику.

Слайд15. Гімнастика для очей.

Слайд16. Слово вчителя.

Слайд17. Льодостав.

Слайд18. Замерзання.

Слайд19. Скресання.

Слайд20. Робота в підручнику.

Слайд21. Відшукавши дані в засобах масової інформації, з’ясуй, що в наведених фактах є правдою, а що ні:

Слайд22. Перевір себе.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд23. Домашнє завдання.

Підсумок.

Рефлексія.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні