Каталог матеріалів

Урок №51 з української літератури для 7 класу за О. Авраменко - Катерина Штанко «Дракони, вперед!» (скорочено).

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку української літератури за підручником «Українська література». Автор: Авраменко О. (2024)» для 7 класу за програмою НУШ.

Урок № 51.

Тема. Катерина Штанко «Дракони, вперед!» (скорочено). Коротко про письменницю. Казкові персонажі та пригодницька інтрига в повісті

Мета: ознайомити з життям і творчістю сучасної української письменниці Катерини Штанко; ознайомити зі змістом повісті «Дракони, вперед!», акцентуючи увагу на казкових персонажах та пригодах; розвивати уміння аналізувати художній текст, визначати особливості жанру, характеризувати персонажів; виховувати інтерес до читання української дитячої літератури, любов до природи та повагу до дружби.

Очікувані результати:

формування предметних компетентностей: учень/учениця переказує основний зміст повісті «Дракони, вперед!», виділяючи ключові епізоди; характеризує головних персонажів повісті, їхні вчинки; визначає жанрові особливості твору; аналізує роль казкових елементів у повісті, їхній вплив на розвиток сюжету; висловлює власне ставлення до прочитаного, аргументує свою думку; збагачує словниковий запас, розв’язує тестові завдання.

Обладнання та наочність: підручники, мультимедійна презентація.

Хід уроку

Організаційно-мотиваційний етап

Слайди 1-2.

Мотивація навчальної  діяльності. Повідомлення теми і мети уроку.

Актуалізація опорних знань.

Слайд 5.  Вправа Online.

Вивчення нового матеріалу

Слайди 7-8. Опрацювання статті  на с. 178 про Катерину Штанко.

Слайд 9. Пригоди розпочинаються.

Слайди 10-11. Читання повісті ланцюжком на с. 179-182. Перевірка прочитаного. «Так/Ні».

Слайд 12. Гімнастика для очей.

Слайди 13-14. Аналізуємо.

Слайд 15. Міркуємо.

Слайд 16. Творча майстерня.

Закріплення вивченого

Слайди 17. Виконайте завдання в тестовій формі.

Слайд 18. Рефлексія. Вправа «Відкритий мікрофон».

Слайд 19. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні