Каталог матеріалів

Урок №50 з географії для 6 класу за Т. Гільберт - Які особливості підземних вод. Підземні води, умови їх утворення і залягання в земній корі. Термальні та мінеральні води.

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку «Географія» з використанням навчального посібника Гільберг Т.Г., Довгань А.І., Совенко В.В. (2023)

Урок №50. Які особливості підземних вод. Підземні води, умови їх утворення і залягання в земній корі. Термальні та мінеральні.

Мета: пояснити учням основні характеристики підземних вод, їхню роль у гідрологічному циклі та водному балансі планети, ознайомити з умовами утворення та залягання підземних вод, допомогти зрозуміти процеси формування та переміщення підземних вод, а також фактори, що впливають на їх розподіл у земній корі, ознайомити з особливостями термальних вод (води, що мають підвищену температуру) та мінеральних вод (води, які містять велику кількість мінеральних речовин) та їхнім значенням для людини, аналізувати отриману інформацію про підземні води, формулювати висновки та робити узагальнення про їхні особливості та значення для природи та людини, розуміти важливість збереження та раціонального використання підземних вод для забезпечення екологічної стійкості та здоров'я нашої планети.

Очікуванні результати: учні знають, що підземні води є важливою складовою гідрологічного циклу, їхні джерела та роль у водному балансі планети, розуміють процеси, що призводять до утворення підземних вод, такі як інфільтрація, акумуляція та фільтрація, а також фактори, які впливають на їхнє розподілення у земній корі, знають особливості термальних вод (води з підвищеною температурою) та мінеральних вод (води, які містять певні мінерали), їхні джерела та використання, аналізують отриману інформацію про підземні води, формулювати висновки та робити узагальнення про їхні особливості та значення для природи та людини, розуміють важливість збереження та раціонального використання підземних вод для забезпечення екологічної стійкості та здоров'я нашої планети.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд2. Організація класу.

Слайд3. Програма «Як почуває себе ненька Україна?» в прямому ефірі.

Слайд4. Розглянь малюнок.

Слайд5. Слово вчителя.

Слайд6. Словничок.

Слайд7. Слово вчителя.

Слайд8. Словничок.

Слайд9. Схема утворення карстових печер.

Слайд10. Карстові печери.

Слайд11. Слово вчителя.

Слайд12. Верховодка.

Слайд13. Ґрунтові води.

Слайд14. Міжпластові води.

Слайд15. Довідничок.

Слайд16. Гейзер.

Слайд17. Схема залягання підземних вод.

Слайд18. Гімнастикак для очей.

Слайд19. Поміркуй.

Слайд20. Термальні води.

Слайд21. Мінеральні води.

Слайд22. Україна багата на мінеральні води. Дуже багато їх у Карпатах, Миргороді, Хмільнику.

Слайд23. Поміркуй.

Слайд24. Єдиний в Україні гейзер мінеральної води розташований у селі Вучкове Міжгірського району Закарпатської області.

Слайд25. Домашнє завдання.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд26. Перевір себе.

Підсумок.

Рефлексія.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні