Каталог матеріалів

Урок №50-51 інтегрованого курсу "Пізнаємо природу" для 6 класу за Д. Бідою - Як організми співіснують у середовищі. Партнери. «Нахлібники» і «квартиранти».

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку «Пізнаємо природу» за підручником «Пізнаємо природу». Автор Д. Біда (2023)

Урок №50-51. Як організми співіснують у середовищі. Партнери. «Нахлібники» і «квартиранти». Навчальний проєкт «Невидимі друзі і вороги»

Мета: донести до учнів ідею співіснування різних видів організмів у природному середовищі та його важливість для стабільності екосистем, вивчити поняття "нахлібники" і "квартиранти": розібратися в поняттях "нахлібники" (організми, які живуть на поверхні іншого організму, отримуючи з нього користь) і "квартиранти" (організми, які живуть всередині іншого організму, використовуючи його ресурси), різноманітність організмів, які співіснують один з одним у природі, та їхні взаємини, включаючи партнерські стосунки між нахлібниками, квартирантами та їх господарями.

Розробити навчальний проєкт "Невидимі друзі і вороги", розвивати навички дослідницької роботи та презентаційних навичок: Учні повинні збирати інформацію про обрані організми, аналізувати дані та підготувати презентації про їх співіснування для представлення класу.

Очікуванні результати: учні розуміють, що взаємодія різних видів організмів у природному середовищі є невід'ємною частиною екосистем та є ключовою для їхньої стабільності та функціонування, визначають та пояснюють відмінності між організмами, які живуть на поверхні іншого організму (нахлібники), та тими, які живуть всередині іншого організму (квартиранти), розуміють взаємини між "нахлібниками", "квартирантами" та їх господарями, мають уявлення про те, як ці організми взаємодіють між собою, які переваги або шкоди приносять один одному, і як це впливає на екосистему, працюють в групах над дослідженням та презентацією про конкретні приклади взаємодії "нахлібників", "квартирантів" та їх господарів у природному середовищі.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд2. Організація класу.

Слайд3. Програма «Як почуває себе ненька Україна?» в прямому ефірі.

Слайд4. Слово вчителя.

Слайд5. Словничок

Слайд6. Довідничок

Слайд7. Гриби дають захист і мінеральні речовини одноклітинним зеленим водоростям, а натомість отримують органічні речовини (разом вони утворюють лишайники)

Слайд8. Робота в підручнику

Слайд9-10. Цікавинка

Слайд11. На корінні багатьох дерев і трав поселяються бульбочкові бактерії

Слайд12. Цікавинка

Слайд13. Словничок

Слайд14. Риби-прилипали

Слайд15. Губка кошик Венери

Слайд16. Гімнастика для очей.

Слайд17. Слово вчителя.

Слайд18. Запам’ятай.

Слайд19. Песці харчуються з обіднього столу білих ведмедів.

Слайд20. Риби-лоцмани — рештками їжі акул.

Слайд21. Запам’ятай.

Слайд22. В Африці поряд з великими рослиноїдними тваринами (слонами, буйволами, носорогами) можна часто побачити єгипетських чапель

Слайд23. Слово вчителя.

Слайд24. У царстві флори є рослини, які ростуть на поверхні інших, більших за розмірами, рослинних організмів.

Слайд25. Запам’ятай.

Слайд26. Як називаються взаємозв’язки між цими тваринами?

Слайд27. Перегляд відео

Слайд28. Вправа «Трибуна думок»

Слайд29. Домашнє завдання..

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд30. Навчальний проєкт «Невидимі друзі і вороги»

Підсумок.

Рефлексія.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні