Каталог матеріалів

Урок №50 з географії для 6 класу за С. Коберніком, Р. Коваленко - Річки та їхні частини. Встановлення залежності напрямку та характеру течії річки від рельєфу.

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку «Географія» » з використанням навчального посібника С. Кобернік, Р. Коваленко (2023).

Урок №50. Річки та їхні частини. Встановлення залежності напрямку та характеру течії річки від рельєфу.

Мета: ознайомити учнів із складовими річкової системи, такими як річкова долина, басейн річки, вододіл та їхні функції, дати учням розуміння, що річки складаються з різних компонентів, таких як ложе, береги, басейн, і вони виконують різні функції, ознайомити з різними джерелами живлення річок, такими як витоки, припливи та атмосферні опади, розвинути учнівське розуміння важливості річок у природному середовищі, їх ролі в гідрологічному циклі та в житті природи та людей, дати учням усвідомлення екологічного та соціального значення річок, включаючи їхню роль у забезпеченні водою та вплив на природний баланс, збудити інтерес до вивчення природних явищ та проблем річок, сприяння дослідженню та пізнанню. Залучити учнів до важливості збереження природи, водних ресурсів та відповідального використання річкових екосистем.

 Очікування результатів: учні повинні мати розуміння про те, як річка впливає на природу та життя на суходолі, здатні пояснити поняття річкової долини, річкової системи, басейну річки та вододілу, розвивають інтерес до природознавства та природничих явищ, що оточують учнів, учні знають, що річки відіграють важливу роль у водному циклі та екосистемі, забезпечуючи воду для різних видів життя, розуміють, що річки отримують воду з різних джерел, таких як витоки, припливи та опади, визначають основні фактори, що впливають на водний режим річок, такі як опади, танення снігу, та витрати води, аналізують роль річок у підтримці життя людей, використанні води для різних галузей, таких як сільське господарство, промисловість та побут, виявляють інтерес та бажання докладати зусиль для розуміння та вирішення проблем, пов'язаних із роботою річок.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд2. Організація класу. Правила уроку «Дай мені 5»

Слайд3. Програма «Як почуває себе ненька Україна?» в прямому ефірі.

Слайд4. Води суходолу.

Слайд5. Відгадай загадку.

Слайд6. Довідничок.

Слайд7. Розглянь будову річки й визнач, звідки річка бере початок і куди вона впадає.

Слайд8. Головна річка з усіма своїми притоками називається річковою системою.

Слайд9. Дніпро - найбільша річка України.

Слайд10. Факти про річку Дністер.

Слайд11. Цікаво знати.

Слайд12. Поміркуй.

Слайд13. Робота в підручнику.

Слайд14. Географічні рекорди.

Слайд15. Розгляньте та обговоріть схему.

Слайд16. Робота в підручнику.

Слайд17. Річки поділяються на:

Слайд18. Річки на рівнині звивисті. Швидкість течії не перевищує 2-5 км/год.

Слайд19. У рівнинних річок річкова долина широка і має звивисту форму, петляючи, вона утворює численні завороти, які називаються меандрами.

Слайд20. Гімнастика для очей.

Слайд21. В якій місцевості тече гірська річка?

Слайд22. Русло гірської річки завжди кам’янисте, з великою кількістю уламків гірських порід.

Слайд23. На гірських річках бувають пороги й водоспади.

Слайд24. Схема утворення порогів та водоспадів.

Слайд25. Найвищий водоспад у світі – Анхель. Його висота - 1054 м.

Слайд26. Ніагарський водоспад, що у Північній Америці, дуже гучний.

Слайд27. Цікавинка.

Слайд28. Відшукавши дані в засобах масової інформації, з’ясуй, що в наведених фактах є правдою, а що ні:

Слайд29. Перевір себе.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд30. Домашнє завдання.

Підсумок.

Рефлексія.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні