Каталог матеріалів

Урок №50 з біології для 7 класу. К. Задорожний, Г. Ягенська, О. Павленко, В. Додь - Губки і Жалкі (продовження).

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку за підручником «Біологія». Автори: Костянтин Задорожний, Галина Ягенська, Олена Павленко, Володимир Додь для 7 класу за програмою НУШ (до підручника 2024 року випуску)

 

Урок №50.

Тема. Губки і Жалкі.

Мета: ознайомити учнів із будовою, функціональними особливостями та життєдіяльністю Губок і Жалких; навчити порівнювати ці дві групи двошарових тварин за їхніми характерними рисами; пояснити значення Губок і Жалких у природі та для людини; розвивати вміння аналізувати текст, виділяти головне, узагальнювати інформацію, використовувати знання для створення порівняльних характеристик; формувати логічне мислення та навички роботи з науковими текстами; виховувати екологічну свідомість, повагу до живих організмів, усвідомлення їхньої важливості у біоценозах та значення в житті людини.

Очікувані результати:

Знати:

  • характерні риси губок і жалких як двошарових тварин;
  • особливості будови тіла губок і жалок (симетрія, наявність ектодерми, ентодерми, мезоглеї);
  • функціональні особливості (живлення, дихання, транспорт речовин, розмноження, регуляція процесів, сприйняття);
  • представників губок і жалких та їх роль у природі й житті людини;
  • основні способи розмноження губок і жалких.

Вміти:

  • визначати та порівнювати особливості будови і життєдіяльності губок і жалких;
  • пояснювати роль губок і жалок у водних біоценозах;
  • наводити приклади представників губок і жалких та їх значення для людини.
  • застосовувати отримані знання для вирішення навчальних завдань, створення порівняльних таблиць та складання узагальнень.

Обладнання: мультимедійний комплект.

 

Хід уроку

Організація класу.

Слайд 2. Організація класу.

Актуалізація опорних знань. Мотивація навчальної діяльності.

Слайд 3. Вправа «Мікрофон».

Слайд 4. Вправа «Мікрофон».

Слайд 5. Фантазуємо.

Узагальнення вивченого.

Слайд 6. Складаємо схему.

Слайд 7. Вправа «Мікрофон».

Слайд 8. Вправа «Мікрофон».

Слайд 9. Вправа «Мікрофон».

Слайд 10. Фантазуємо.

Слайд 11. Творча робота.

Слайд 12. Гімнастика для очей.

Слайд 13. Робота з інформацією.

Слайд 14. Міркуємо.

Слайд 15. Міркуємо.

Слайд 16. Виконуємо завдання.

Слайд 17. Міркуємо.

Слайд 18. Виконуємо завдання.

Слайд 19. Міркуємо.

Слайд 20. Інтерактивне завдання.

Підсумок. Рефлексія.

Слайд 21. Домашня робота.

Слайд 22. Рефлексія. Складаю рефлексивну мозаїку.

Слайд 23. Рефлексія. Вправа «Плюс – мінус – цікаво».

 

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні