Каталог матеріалів

Урок №49 з біології для 7 класу. К. Задорожний, Г. Ягенська, О. Павленко, В. Додь - Губки і Жалкі.

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку за підручником «Біологія». Автори: Костянтин Задорожний, Галина Ягенська, Олена Павленко, Володимир Додь для 7 класу за програмою НУШ (до підручника 2024 року випуску)

 

Урок №49.

Тема. Губки і Жалкі.

Мета: ознайомити учнів із будовою, функціональними особливостями та життєдіяльністю Губок і Жалких; навчити порівнювати ці дві групи двошарових тварин за їхніми характерними рисами; пояснити значення Губок і Жалких у природі та для людини; розвивати вміння аналізувати текст, виділяти головне, узагальнювати інформацію, використовувати знання для створення порівняльних характеристик; формувати логічне мислення та навички роботи з науковими текстами; виховувати екологічну свідомість, повагу до живих організмів, усвідомлення їхньої важливості у біоценозах та значення в житті людини.

Очікувані результати:

Знати:

  • характерні риси губок і жалких як двошарових тварин;
  • особливості будови тіла губок і жалок (симетрія, наявність ектодерми, ентодерми, мезоглеї);
  • функціональні особливості (живлення, дихання, транспорт речовин, розмноження, регуляція процесів, сприйняття);
  • представників губок і жалких та їх роль у природі й житті людини;
  • основні способи розмноження губок і жалких.

Вміти:

  • визначати та порівнювати особливості будови і життєдіяльності губок і жалких;
  • пояснювати роль губок і жалок у водних біоценозах;
  • наводити приклади представників губок і жалких та їх значення для людини.
  • застосовувати отримані знання для вирішення навчальних завдань, створення порівняльних таблиць та складання узагальнень.

Обладнання: мультимедійний комплект.

 

Хід уроку

Організація класу.

Слайд 2. Організація класу.

Актуалізація опорних знань. Мотивація навчальної діяльності.

Слайд 3-4. Робота над ребусом.

Слайд 5-6. Вправа «Мікрофон».

Слайд 7-8. Біологічний детектив.

Слайд 9. Тренуйся думати.

Слайд 10. Тренуйся думати.

Слайд 11. Тренуйся думати.

Слайд 12. Гімнастика для очей.

Вивчення нового матеріалу.

Слайд 13. Робота з інформацією.

Слайд 14. Робота з інформацією.

Слайд 15. Робота з інформацією.

Слайд 16. Робота з інформацією.

Слайд 17. Робота з інформацією.

Слайд 18. Робота з інформацією.

Слайд 19. Робота з інформацією.

Слайд 20. Робота з інформацією.

Слайд 21. Робота з інформацією.

Закріплення вивченого.

Слайд 22. Виконуємо завдання.

Підсумок. Рефлексія.

Слайд 23. Домашня робота.

Слайд 24. Рефлексія. Складаю рефлексивну мозаїку.

Слайд 25. Рефлексія. Вправа «Плюс – мінус – цікаво».

 

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні