Каталог матеріалів

Урок №48 для 5 класу з курсу "Пізнаємо природу" за Д. Біда - Хребетні тварини. Будова та спосіб життя хребетних тварин. Практична робота.

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку «Пізнаємо природу» з використанням навчального посібника Д. Біда, Т. Гільберг, Я. Колісник.

Урок №48. Хребетні тварини. Будова та спосіб життя хребетних тварин. Практична робота. Визначення тварини своєї місцевості за особливостями будови та її опис за зразком.

Мета: узагальнити знання учнів про різноманітність хребетних тварин, їх будову та спосіб життя, розвивати вміння аналізувати інформацію, узагальнювати, робити висновки; формувати життєві компетентності: загальнокультурну та екологічну грамотність, вміння працювати в групі, обробляти інформацію та обмінюватися нею. Виховувати бережливе ставлення до живої природи планети, формувати культуру спілкування.

Очікувані результати: учні застосовують знання про особливості будови, процесів життєдіяльності, різноманітність та значення хребетних тварин для вирішення завдань, вміють працювати в групі, обробляти інформацію та обмінюватися нею, виховують бережливе ставлення до живої природи планети.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд2. Організація класу.

Слайд3. Програма «Як почуває себе ненька Україна?» в прямому ефірі.

Слайд4. Запам’ятай.

Слайд5. Довідничок.

Слайд6. Розмноження риб.

Слайд7. Будова риби.

Слайд8. Цікавинка.

Слайд9. Довідничок.

Слайд10. Слово вчителя.

Слайд11. Розглянь та поясни схему.

Слайд12. Будова земноводних.

Слайд13. Цікаво знати.

Слайд14. Об’єднай одним словом цих тварин.

Слайд15. Як ти гадаєш?

Слайд16. Слово вчителя.

Слайд17. У ящірок, черепах і крокодилів є чотири ноги, а у змій немає ніг.

Слайд18. Довідничок.

Слайд19. Розмноження плазунів.

Слайд20. Цікавинка.

Слайд21. Гімнастика для очей.

Слайд22. Розглянь різних птахів. Що в них спільного, а чим вони відрізняються?

Слайд23. Будова птаха.

Слайд24. Запам’ятай.

Слайд25. Слово вчителя.

Слайд26. Розглянь світлини. Чим може бути вкрита поверхня тіла ссавців?

Слайд27. Запам’ятай.

Слайд28. Підсумуймо.

Слайд29. Цікаво знати.

Слайд30. Практична робота.

Слайд31. Домашнє завдання.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд32. Розгляньте світлини. Користуючись текстом, установіть, до яких груп можна віднести цих тварин. Поясніть чому.

Підсумок.

Рефлексія.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні