Каталог матеріалів

Урок №46 для 5 класу з курсу "Пізнаємо природу" за Т. Коршевнюк - Наземно-повітряне середовище та його мешканці.

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку «Пізнаємо природу» з використанням навчального посібника Коршевнюк Т.В., Ярошенко.

Урок №46. Наземно – повітряне середовище та його мешканці.

Мета: актуалізувати знання учнів про різноманітність середовищ життя; охарактеризувати наземно-повітряне середовище, способи пристосування організмів до життя в ньому; формувати вміння працювати з різноманітними джерелами знань, розуміння та усвідомлення інформації; ціннісне ставлення до живих організмів, бережливе ставлення до навколишнього середовища - як місця життя організмів

Очікувані результати: учні називають середовища життя організмів; наводять приклади мешканців наземно-повітряного середовища життя; наводять приклади пристосувань організмів до життя в наземно-повітряному середовищі, вміють працювати з різноманітними джерелами знань, розуміють та усвідомлюють інформацію; бережливо ставляться до навколишнього середовища - як місця життя організмів.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд2. Організація класу.

Слайд3. Програма «Як почуває себе ненька Україна?» в прямому ефірі.

Слайд4. Пригадаймо .

Слайд5. Асоціативний кущ.

Слайд6. Довідничок.

Слайд7. Слово вчителя.

Слайд8-9. Умови освітлення.

Слайд10. Тварини, що активні вдень.

Слайд11. Нічні тварини.

Слайд12-13. Вода.

Слайд14. Поясни як верблюжа колючка пристосувалася до важких умов пустелі.

Слайд15. Мешканці пустель

Слайд16. Робота в підручнику.

Слайд17. Верблюди — кораблі пустелі.

Слайд18. Гімнастика для очей.

Слайд19. Поблизу Північного і Південного полюсів ділянки суходолу вкриті льодом.

Слайд20. Клімат.

Слайд21. Рослинний світ.

Слайд22. Тваринний світ: тюлені, полярні сови, білі ведмеді, моржі.

Слайд23. Слово вчителя.

Слайд24. Деякі птахи відлітають у тепліші краї, а навесні знову повертаються.

Слайд25. Борсуки, їжаки, ведмеді в облаштованих укриттях впадають у зимову сплячку.

Слайд26. У багатьох тварин взимку змінюється хутро.

Слайд27. Поміркуй.

Слайд28. Отруйні рослини та тварини можуть завдати шкоди здоров’ю і життю людини.

Слайд29. Запам’ятай.

Слайд30. Домашнє завдання.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд31. Проведіть дослідження.

Підсумок.

Рефлексія.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні