Каталог матеріалів

Урок №44 для 5 класу з літературного читання за В. Заболотним - Історичне минуле у художніх творах. Літописні оповіді. “Повість минулих літ” – найдавніший літопис нашого народу.

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку української літератури за підручником «Українська література». Автори: Заболотний В., Заболотний О., Слоньовська О., Ярмульська І. (2022)» для 5 класу за програмою НУШ.

Урок № 44.

Тема. Історичне минуле у художніх творах. Літописні оповіді. «Повість минулих літ» – найдавніший літопис нашого народу

Мета: ознайомити із поняттям літопис та його складові, збагачувати словничок учнів; розвивати навички читання літописних оповідей, розвивати навички аргументування власної думки; виховувати повагу до однокласників, до інакшої думки, до минулого рідної країни.

Очікувані результати:

формування предметних компетентностей: пояснює значення літописання для нащадків; визначає основну мету почутого; читає літописні оповіді в різний спосіб відповідно до мети читання; співвідносить зміст літописних оповідей з історичним і культурним контекстом; вибірково переказує зміст почутого повідомлення.

Обладнання та наочність: підручники, мультимедійна презентація.

Хід уроку

Організаційно-мотиваційний етап

Слайди 1-2.

Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку.

Актуалізація опорних знань.

Слайд 4. Перевірка домашнього завдання.

Слайди 6-7. Повторення вивченого. Таблиця.

Слайди 8-9. Установіть відповідність.

Вивчення нового матеріалу

Слайд 10. Питання – відповідь.

Слайд 11. Віртуальна екскурсія Древнім Києвом.

Слайди 12-13. Робота з підручником. Теорія літератури.

Слайд 14. Гімнастика для очей.

Слайд 15-16. Довідка.

Слайд 17. Поповнюємо словничок.

Слайди 18-19. Читання оповіді «Три брати – Кий, Щек, Хорив і сестра їхня Либідь» з «Повісті минулих літ» (113-114). Перевіряємо прочитане.

Слайд 20. Аналізуємо!

Слайд 21. Міркуємо!

Закріплення вивченого

Слайд 22. Закріплюємо! Питання – відповідь.

Слайд 23. Рефлексія. Вправа «Емоційна ромашка».

Слайд 24. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні