Каталог матеріалів

Урок №43 для 5 класу з курсу "Пізнаємо природу" за Д. Біда - Водорості та спорові рослини (мохи, плауни, хвощі, папороті, голонасінні та покритонасінні), особливості та відмінності.

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку «Пізнаємо природу» з використанням навчального посібника Д. Біда, Т. Гільберг, Я. Колісник.

Урок №43. Водорості та спорові рослини (мохи, плауни, хвощі, папороті, голонасінні та покритонасінні), особливості та відмінності.

Мета: ознайомити учнів із загальною характеристикою мохів, плаунів, хвощів, папоротей, голонасінних та покритонасінних, водоростей, особливостями їхньої будови, способами розмноження, класифікаціею, сформувати знання про особливості середовища життя, уміння встановлювати риси схожості й відмінності об'єктів; продовжувати формування вмінь працювати з текстом і малюнками підручника, виховувати інтерес до вивчення даної теми, любов до природи, вивчення нових знань.

Очікувані результати: учні орієнтуються в способах класифікації рослин, називають характеристики мохів, плаунів, хвощів, папоротей, голонасінних та покритонасінних, водоростей, описують їхню будови, способи розмноження, середовище життя, характеризують їх значення в природі, уміють встановлювати риси схожості й відмінності об'єктів; працюють з текстом та малюнками підручника, виявляють інтерес до вивчення природи.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд2. Організація класу.

Слайд3. Програма «Як почуває себе ненька Україна?» в прямому ефірі.

Слайд4. Побесідуймо.

Слайд5. Пригадаймо, на які групи поділяються рослини?

Слайд6. Довідничок.

Слайд7. Робота в підручнику.

Слайд8. Насінні рослини.

Слайд9. Спорові рослини.

Слайд10. Робота в підручнику.

Слайд11. Яку користь приносять водорості?

Слайд12. Де ростуть зелені водорості?

Слайд13. Де ростуть бурі та червоні водорості?

Слайд14. Бурі водорості.

Слайд15. Червоні водорості.

Слайд16. Зелені водорості.

Слайд17. Розглянь різноманітність водоростей.

Слайд18. Розглянь світлини. Запам’ятай назви деяких водоростей.

Слайд19. Мохи.

Слайд20. Довідничок.

Слайд21. Розглянь будову моху.

Слайд22. За світлинами розкажи, де ростуть мохи.

Слайд23.Гімнастика для очей.

Слайд24-25. Яке значення мають мохи в природі?

Слайд26. Різноманітність мохів. Тіло з листками і стеблом.

Слайд27. Різноманітність мохів. Тіло – слань.

Слайд28. Робота в підручнику.

Слайд29. Словничок.

Слайд30. Розглянь будову папороті.

Слайд31. Слово вчителя.

Слайд32. Розмножуються папороті спорами.

Слайд33. Де ростуть папороті?

Слайд34. Щитник чоловічий.

Слайд35. Запам’ятай.

Слайд36. Сальвія плавуча.

Слайд37. Орляк звичайний.

Слайд38. Цікаво знати.

Слайд39. Домашнє завдання.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд40. До якої групи належить рослина? Охарактеризуй їх.

Підсумок.

Рефлексія.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні