Каталог матеріалів

Урок №43 інтегрованого курсу "Пізнаємо природу" для 6 класу за Д. Бідою - Узагальнення розділу «Пізнаємо Сонячну систему». Самооцінювання навчальних результатів теми.

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку «Пізнаємо природу» за підручником «Пізнаємо природу». Автор Д. Біда (2023)

Урок №43. Узагальнення розділу «Пізнаємо Сонячну систему». Самооцінювання навчальних результатів теми. Робота над навчальним проєктом «У пошуках життя на інших планетах»

Мета: закріпити основні поняття та факти, пов'язаних із Сонячною системою, сприяти учням у самостійній оцінці власного рівня засвоєння матеріалу та визначення власних успіхів та труднощів, залучати учнів до творчого процесу, під час якого вони розроблять та представлять свій навчальний проєкт на тему «У пошуках життя на інших планетах», сприяти учням у розвитку дослідницьких та аналітичних навичок під час роботи над проєктом, розвивати креативність та фантазії учнів, дозволяючи їм самостійно розглядати можливі перспективи пошуку життя на інших планетах, розвивати творчі та дослідницькі навички через роботу над навчальним проєктом.

Очікуванні результати: учні здатні самостійно оцінити свій рівень засвоєння матеріалу про Сонячну систему, визначити свої сильні та слабкі сторони у вивченні теми, систематизують та узагальнюють свої знання про об'єкти Сонячної системи, їх характеристики та взаємодію, створюють навчальний проєкт на тему "У пошуках життя на інших планетах", включаючи дослідження, аналіз і висновки, використовують різноманітні джерела інформації (книги, Інтернет, відео тощо) для збагачення свого проєкту, беруть участь у взаємному обговоренні проєктів, аналізі його сильних та слабких сторін, а також надати конструктивні поради, розвивають творчі та дослідницькі навички, вирішуючи завдання проєкту та роблячи власні висновки.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд2. Позитивне налаштування на урок.

Слайд3. Програма «Як почуває себе ненька Україна?» в прямому ефірі.

Слайд4. Найважливіші прилади, якими користуються астрономи професіонали, — телескоп, радіо телескоп, спектрограф і комп’ютер.

Слайд5. Вправа «Трибуна думок»

Слайд6. Запам’ятай.

Слайд7. Розміри Сонця.

Слайд8. Хімічний склад Сонця.

Слайд9. Чому систему називають Сонячною та з чого вона складається?

Слайд10. Планети земної групи.

Слайд11. У чому полягає різниця між зорею і планетою?

Слайд12. Вправа «Трибуна думок»

Слайд13. Планети – гіганти.

Слайд14. Карликові планети — Плутон, Макемаке, Хаумеа й Ерида — рухаються за орбітою Нептуна, а п’ята — Церера.

Слайд15. Планети та їх супутники.

Слайд16. Між орбітами Марса і Юпітера (у так званому головному поясі) кружляють мільйони планетоїдів (астероїдів)

Слайд17. Вправа «Трибуна думок»

Слайд18. Як працює космічний зонд.

Слайд19. Зонд «Касіні» пролетів повз Венеру (двічі), Землю, Юпітер і досягнув Сатурна.

Слайд20. Космічний зонд «Гюйгенс» відвідав супутник Сатурна — Титан.

Слайд21. Уперше в історії зонд «Паркер» пролетів через верхні шари атмосфери Сонця

Слайд22. Гімнастика для очей.

Слайд23. Пригадай..

Слайд24. У Сонячній системі лише три планети потрапляють у зону життя — Венера, Земля і Марс.

Слайд25. Станом на 2023 рік ми знаємо напевне про існування більше ніж 30 екзопланет, які потрапляють у зону життя.

Слайд26. Поміркуй.

Слайд27. Геоцентрична система всесвіту.

Слайд28. Геліоцентрична система всесвіту.

Слайд29. Розглянь моделі світу: 1 — розробив давньогрецький вчений Клавдій Птолемей; 2 — розробив польський астроном Міколай Коперник

Слайд30. Як називається наша галактика?

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд31. Вправа «Трибуна думок»

Підсумок.

Рефлексія.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні