Каталог матеріалів

Урок №42-43 для 9 класу з хімії за О. Ярошенко - Поняття про спирти на прикладі метанолу, етанолу та гліцеролу. Інструктаж з БЖД. Лабораторний дослід №11

« »__________20____року

Конспект уроку з хімії з використанням навчально-методичного комплекту «Хімія 9 клас О.Г. Ярошенко (підручник, навчальний зошит, методичний супровід для учителя).

Урок №42-43. Поняття про спирти на прикладі метанолу, етанолу та гліцеролу. Лабораторний дослід №11 «Взаємодія гліцеролу з купрум(ІІ) гідроксидом».

Мета: розглянути будову спиртів як представників оксигеновмісних органічних речовин, їх фізичні властивості, застосування, вдосконалювати вміння складати електронні, структурні і хімічні формули речовин; розвивати в учнів логічне мислення, вміння самостійно працювати з інформацією, порівнювати фізичні властивості речовин, встановлювати причинно - наслідкові зв’язки, вміння робити висновки, узагальнення; формувати здатність учнів отримувати інформацію та оперувати нею відповідно до власних хімічних потреб, формувати культуру спілкування, прививати інтерес до предмету.

Обладнання: мультимедійний комплект, гліцерол, свіжодобутий купрум (ІІ) гідроксид, штатив із пробірками.

Хід уроку

ОК (організація класу)

Слайд 1-3. Повідомлення теми і мети уроку. Створення позитивного психологічного клімату класу.

АОЗ (актуалізація опорних знань)

Слайд 4. Запишіть загальні формули алканів, алкенів, та алкінів. Наведіть по одному прикладу, та назвіть сполуку.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

Слайд 5. На попередніх уроках ми вивчали органічні речовини, які містять в своєму складі лише Карбон і Гідроген. Ці речовини – вуглеводні. Сьогодні ми познайомимось з новим класом органічних сполук, до яких входить також Оксиген. Цей клас називають оксигеновмісним. Представників цього класу людина дуже широко використовує у медицині, побуті, на виробництвах.

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Слайд 6-7. Формування поняття «спирти».

Слайд 8. Класифікація спиртів.

Слайд 9. Ненасичені одноатомні спирти.

Слайд 10. Насичені одноатомні спирти.

Слайд 11. Номенклатура спиртів.

Слайд 12. Спирти − похідні води.

Слайд 13. Водневий зв’язок у спиртах.

Слайд 14. Будова молекули (на прикладі етанолу).

Слайд 15. Застосування етанолу.

Слайд 16. Фізичні властивості етанолу.

Слайд 17. Хімічні властивості етанолу.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 18. Багатоатомні спирти.

Слайд 19. Різноманітність спиртів.

Слайд 20. Хімічні властивості гліцеролу.

Слайд 21. Перегляд відео.

Слайд 22. Техніка безпеки на уроках хімії.

Слайд 23. Досліджуємо на уроці.

Слайд 24. Перегляд відео.

Слайд 25. Застосування гліцерину.

Слайд 26. Гімнастика для очей.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 27-31. Робота в зошиті.

УСЗ (узагальнення і систематизація знань)

Слайд 32. Стисло про основне.

Підсумок

Рефлексія

Домашнє завдання

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні