Каталог матеріалів

Урок №36 для 5 класу з літературного читання за Т. Яценко - Галина Кирпа. «Мова моя». Значення рідної мови в житті людини.

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку української літератури за підручником «Українська література». Автори: Яценко Т., Пахаренко В., Слижук О. (2022)» для 5 класу за програмою НУШ.

Урок № 36.

Тема. Галина Кирпа. «Мова моя». Значення рідної мови в житті людини. Мотив важливості збереження мови для історії, народу, людства загалом

Мета: повторити поняття: ритм, рима, строфа; познайомити з поняттями: метафора, порівняння, патріотична лірика; розвивати навички читання ліричних творів, розпізнавати емоційне ставлення до зображуваного, зміни настрою, різноманіття почуттів ліричного героя; розвивати навички аргументування власної думки; виховувати повагу до однокласників, до інакшої думки, до рідної країни.

Очікувані результати:

формування предметних компетентностей: уважно слухає ліричні твори про Україну, її природу, мову та видатних українців; інформацію про життя та творчість авторів патріотичної лірики; вичерпно відповідає на запитання за змістом почутого навчального матеріалу; формулює запитання, щоб уточнити розуміння змісту ліричних творів патріотичної тематики, почутої інформації про них; наводить кілька аргументів і прикладів на підтвердження власної позиції, використовуючи доречні цитати з творів для увиразнення власних поглядів, ідей, переконань; розповідає про власний емоційний стан під час сприймання патріотичної лірики; читає виразно патріотичну лірику, зокрема напам’ять; характеризує порушені в ліричних творах проблеми; знаходить у текстах художніх творів приклади теоретико-літературних понять, пояснює їх сутність; формулює провідні мотиви патріотичної лірики; формулює висновки відповідно до поставленого завдання на основі аналізу поезії про художнє осмислення краси української природи, роль освіти в духовному становленні особистості, призначення поета й поезії, збереження мови для історії, народу, людства; характеризує художні образи (образ України, образ природи, образ поета-патріота, образ ліричного героя); емоційний стан ліричних героїв творів, їхню поведінку та вчинки; аргументує власну оцінку поезії, наводячи доречні цитати; обирає для самостійного ознайомлення твори патріотичної тематики і наводить аргументи щодо свого вибору; ефективно використовує інформаційні ресурси (бібліотеки, сайти тощо) для задоволення власних читацьких потреб і розширення кола читацьких інтересів; створює за мотивами прочитаного творчі роботи різних жанрів, зокрема власний медійний продукт (відеоролик тощо); [ створює невеликі типові повідомлення на спеціальних (захищених) цифрових сервісах і в соціальних мережах щодо актуальності та художньої довершеності патріотичної поезії; дотримується засад академічної доброчесності під час онлайн-взаємодії; збагачує власне мовлення окремими засобами художньої виразності вивченої поезії.

 Обладнання та наочність: підручники, мультимедійна презентація.

Хід уроку

Організаційно-мотиваційний етап

Слайди 1-2.

Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку.

Актуалізація опорних знань.

Слайд 4. Перевірка домашнього завдання.

Слайди 6-8. Уставте пропущене.

Вивчення нового матеріалу

Слайд 10. Читання поезії «Мова моя» (с. 122).

Слайд 11. Мовна скарбничка (с. 122).

Слайд 12. Гімнастика для очей.

Слайд 13. Поміркуй (с. 122).

Слайди 14-15. Поміркуй (с. 123).

Слайд 16. Літературознавчий клуб (с. 123-124).

Слайди 17-18. Літературознавчий словничок (с. 123).

Слайди 19-22. Літературознавчий практикум.

Закріплення вивченого

Слайд 23. Питання – відповідь.

Слайд 24. Рефлексія. Вправа «Піраміда знань».

Слайд 25. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні