Каталог матеріалів

Урок №35 для 5 класу з літературного читання за В. Заболотним - Любов до життя, краса природи у вірші Павла Тичини “Гаї шумлять…” Віршована мова.

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку української літератури за підручником «Українська література». Автори: Заболотний В., Заболотний О., Слоньовська О., Ярмульська І. (2022)» для 5 класу за програмою НУШ.

Урок № 35.

Тема. Любов до життя, краса природи у вірші Павла Тичини “Гаї шумлять…” Віршована мова

Мета: знаходити персоніфікації, зорові та слухові образи в поезіях; розвивати навички читання ліричних творів, розпізнавати емоційне ставлення до зображуваного, зміни настрою, різноманіття почуттів ліричного героя; розвивати навички аргументування власної думки; виховувати повагу до однокласників, до інакшої думки, до рідної країни.

Очікувані результати:

формування предметних компетентностей: читає вірші; розвиває вміння відчувати поезію та виокремлювати образ ліричного героя; характеризує особливості віршованої форми; розрізняє тексти різних стилів, типів та жанрів у контексті авторського задуму; розпізнає основні виражальні засоби, використовує окремі з них; висловлює в усній та/або письмовій формі власні почуття, враження, викликані прочитаним, своє ставлення до зображених у поезії явищ; характеризує вплив інтонації та засобів виразного читання на сприйняття змісту тексту; пояснює вплив прочитаного тексту на формування власного естетичного смаку, читацьких інтересів; поєднує інформацію, подану в різні способи у межах одного або кількох текстів; оформлює власне висловлення, враховуючи основні засади академічної доброчесності; добирає доречні засоби мовної виразності для оформлення власного висловлення; творчо використовує мовні засоби, обираючи із запропонованих варіантів доречні нестандартні рішення, обґрунтовуючи зроблений вибір; удосконалює письмовий текст. Обладнання та наочність: підручники, мультимедійна презентація.

Хід уроку

Організаційно-мотиваційний етап

Слайди 1-2.

Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку.

Актуалізація опорних знань.

Слайд 4. Перевірка домашнього завдання.

Слайди 6. Повторення вивченого. Продовжте речення.

Слайди 7-8. Упишіть поняття.

Вивчення нового матеріалу

Слайд 10-11. Читання статті про Павла Тичину. Перевірка прочитаного.

Слайд 12. Читання поезії «Гаї шумлять».

Слайд 13. Гімнастика для очей.

Слайд 14. Тест.

Слайд 15-16. Аналізуємо!

Слайд 17. Робота в групах.

Слайди 18-19. Міркуємо.

Закріплення вивченого

Слайд 20. Творча лабораторія.

Слайд 21. Рефлексія. Вправа «Веселка».

Слайд 22. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні