Каталог матеріалів

Урок №35 з біології для 7 класу. К. Задорожний, Г. Ягенська, О. Павленко, В. Додь - Квіткові. Насінина і плід. Поширення плодів і насінин (продовження).

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку за підручником «Біологія». Автори: Костянтин Задорожний, Галина Ягенська, Олена Павленко, Володимир Додь для 7 класу за програмою НУШ (до підручника 2024 року випуску)

 

Урок №35.

Тема. Квіткові. Насінина і плід. Поширення плодів і насінин.

Мета: ознайомити учнів з процесом утворення плодів після запліднення; пояснити будову та функції плодів у життєвому циклі рослин; розкрити різноманітність плодів за будовою, способом розповсюдження та їх значенням для рослин; навчити класифікувати плоди на соковиті та сухі, одно- та багатонасінні; розвивати вміння спостерігати, порівнювати, аналізувати, узагальнювати; формувати вміння працювати з науковою інформацією, робити висновки; розвивати пізнавальний інтерес до вивчення рослин; виховувати дбайливе ставлення до природи, розуміння важливості охорони рослин; формувати науковий світогляд; виховувати повагу до думки інших. 

Очікувані результати:

Знати:

  • Що таке плід і як він утворюється після запліднення.
  • Будову плодів та їх основні частини.
  • Значення плодів для рослин (захист насіння, поширення рослин).
  • Різницю між соковитими (наприклад, яблуко, вишня) і сухими плодами (наприклад, горіх, біб).
  • Основні види плодів: однонасінні та багатонасінні.
  • Способи розповсюдження плодів (вітром, водою, тваринами, саморозкиданням).

Вміти:

  • Описувати етапи утворення плодів від запилення до дозрівання.
  • Пояснювати значення плодів у життєвому циклі рослин.
  • Визначати різні види плодів за їх зовнішніми ознаками.
  • Класифікувати плоди на соковиті та сухі, однонасінні та багатонасінні.
  • Наводити приклади рослин з різними видами плодів.
  • Проводити спостереження за плодами рослин у природі або вдома.
  • Виконувати практичні завдання з визначення типу плодів.
  • Розв'язувати задачі та вправи, пов'язані з утворенням і класифікацією плодів.

Обладнання: мультимедійний комплект.

 

Хід уроку

Організація класу.

Слайд 2. Організація класу.

Актуалізація опорних знань. Мотивація навчальної діяльності.

Слайд 3. Вправа «Мікрофон».

Слайд 4. Вправа «Мікрофон».

Вивчення нового матеріалу.

Слайд 5. Робота з інформацією.

Слайд 6. Робота з інформацією.

Слайд 7. Робота з інформацією.

Слайд 8. Слово вчителя.

Слайд 9. Гімнастика для очей.

Слайд 10. Робота з інформацією.

Слайд 11. Робота з інформацією.

Слайд 12. Способи поширення плодів і насінин.

Слайд 13. Робота з інформацією.

Закріплення вивченого.

Слайд 14. Міркуємо.

Слайд 15. Міркуємо.

Слайд 16. Міркуємо.

Слайд 17. Міркуємо.

Слайд 18. Міркуємо.

Слайд 19. Міркуємо.

Слайд 20. Інтерактивне завдання.

Слайд 21. Інтерактивне завдання.

Підсумок. Рефлексія.

Слайд 22. Домашнє завдання.

Слайд 23. Рефлексія. Складаю рефлексивну мозаїку.

Слайд 24. Рефлексія. Вправа «Мішень».

 

 

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні