Каталог матеріалів

Урок №35 для 4 класу з інформатики за М. Корнієнко - Інструктаж з БЖД. Повторення і систематизація навчального матеріалу за ІІ семестр.

«___»__________ 20___ року

Урок №35. Повторення і систематизація навчального матеріалу за ІІ семестр

Очікувані результати: учні пам’ятають, що таке алгоритм та виконавець алгоритму; роботи, робототехніка; модель та її види; комп’ютерна презентація; називають основні складові вікна середовища програмування Scrstch та редактора презентацій Power Point; вміють створювати проєкти з використанням команд розгалуження та повторення; комп’ютерні презентації з використанням ефектів анімації.

Мета: актуалізувати знання учнів про алгоритми та виконавців; роботів та робототехніку; моделі та їх види; комп’ютерні презентації; пригадати основні елементи вікон у Scratch та Power Point; навчити аналізувати i робити висновки; виховувати інформаційну культуру учнів, уважність, акуратність, дисциплінованість, шанобливе ставлення до людей з інвалідністю.

Обладнання та наочність: комп’ютери, підручники, презентація, проєктор.

Хід уроку

І. Організаційний та мотиваційний етап

  • Привітання з класом

Всімік посміхається,

Урок наш починається.

Сіли, діти, всі рівненько,

Усміхнулися гарненько,

Настрій на урок взяли,

Працювати почали!

  • Повторення правил техніки безпеки
  • Повідомлення теми і мети уроку

Сьогодні на уроці ми з вами пригадаємо, що вивчили протягом ІІ семестру.

  • Інтелектуальна розминка

Слайд 5. Як за допомогою трьох літер написати «мишоловка»? (Кіт).

IІ. Повторення матеріалу

Слайд 6. Ми вивчили тему «Алоритми та виконавці». Тож з’ясуймо, що вам найбільше запам’яталося.

Що таке алгоритм? З чого він складається?

Серед запропонованих оберіть варіант із правильно складеним алгоритмом.

Слайд 7. Які висловлювання називають хибними, а які – істинними? Визначте, яким є кожне серед запропонованих.

Слайд 8. Інтерактивне завдання.

Слайд 9. Пригадайте, у якому середовищі для створення алгоритмів ви працювали.

Слайд 10 -11.  Інтерактивні завдання.

Слайд 12. Що таке алгоритм із повторенням? Наведи приклади повторень у повсякденному житті, природі.

Слайд 13. З допомогою якої команди у середовищі Скретч реалізується алгоритм із безперервним повторенням?

Слайд 14. За допомогою яких команд у середовищі Скретч можна організувати повторення з умовою?

Слайд 15. Які предмети побутової техніки, якими користуєшся ти й твої батьки або рідні, мають комп’ютери-невидимки?

Слайд 16. Що таке робот? Наведи приклади, як і для чого використовують роботів у різних галузях людської діяльності.

Слайд 17. Гімнастика для очей.

Слайд 18. Інтерактивне завдання.

Слайд 19. Пригадай, що таке «модель». Чи можна побудувати модель об’єкта, явища та процесу? Що для цього потрібно? Наведи приклади.

Слайд 20. Поясни, чому люди використовують об’єкти, зображені на малюнках, замість їх оригіналів?

Слайд 21. Що таке матеріальна та інформаційна модель? Яка між ними різниця?

Слайд 22. Створи інформаційну модель об’єкта собака для розв’язання однієї із задач: опис породи; визначення розміру клітки для перевезення. Які властивості об’єкта є суттєвими?

Слайд 23. Що таке комп’ютерна презентація? Для чого її використовують?

Слайд 24. Назвіть пристрої, які використовують для демонстрації комп’ютерної презентації. Перевіряємо: комп’ютер, мультимедійний проєктор, проєкційний екран, інтерактивна дошка.

Слайд 25. Як називаються спеціальні комп’ютерні програми для створення презентацій? Яка програма для створення комп’ютерних презентацій вам відома?

Слайд 26 - 27. Інтерактивне завдання.

Слайд 28. Фізкультхвилинка.

ІІІ. Рефлексія й підсумок навчальної діяльності

Слайд 29. Підсумок.

Слайд 30. Рефлексія.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні