Каталог матеріалів

Урок №35 для 4 класу з інформатики за Г. Ломаковською - Інструктаж з БЖД. Повторення і систематизація навчального матеріалу за

«___»__________ 20___ року

Урок №35. Повторення і систематизація навчального матеріалу за ІІ семестр

Очікувані результати: учні пам’ятають, що таке алгоритм та виконавець алгоритму; роботи, робототехніка; мережа, Інтернет, соціальна мережа; називають основні складові вікна середовища програмування Scratch; вміють створювати проєкти з використанням команд розгалуження та повторення; знають правила спілкування в соціальних мережах.

Мета: актуалізувати знання учнів про алгоритми та виконавців; роботів та робототехніку; пригадати основні елементи вікна у Scratch; пригадати правила спілкування в соціальних мережах; навчити аналізувати i робити висновки; виховувати інформаційну культуру учнів, уважність, акуратність, дисциплінованість, шанобливе ставлення до людей з інвалідністю.

Обладнання та наочність: комп’ютери, підручники, презентація, проєктор.

 

Хід уроку

І. Організаційний та мотиваційний етап

  • Привітання з класом

Всімік посміхається,

Урок наш починається.

Сіли, діти, всі рівненько,

Усміхнулися гарненько,

Настрій на урок взяли,

Працювати почали!

  • Повторення правил техніки безпеки
  • Повідомлення теми і мети уроку

Сьогодні на уроці ми з вами пригадаємо, що вивчили протягом ІІ семестру.

  • Інтелектуальна розминка

Слайд 5. Як за допомогою трьох літер написати «мишоловка»? (Кіт).

IІ. Повторення матеріалу

Слайд 6. Ми вивчили тему «Алоритми та виконавці». Тож з’ясуймо, що вам найбільше запам’яталося.

Що таке алгоритм? З чого він складається?

Серед запропонованих оберіть варіант із правильно складеним алгоритмом.

Слайд 7. Які висловлювання називають хибними, а які – істинними? Визначте, яким є кожне серед запропонованих.

Слайд 8. Інтерактивне завдання.

Слайд 9. Пригадайте, у якому середовищі для створення алгоритмів ви працювали.

Слайд 10 -11.  Інтерактивні завдання.

Слайд 12. Що таке алгоритм із повторенням? Наведи приклади повторень у повсякденному житті, природі.

Слайд 13. З допомогою якої команди у середовищі Скретч реалізується алгоритм із безперервним повторенням?

Слайд 14. За допомогою яких команд у середовищі Скретч можна організувати повторення з умовою?

Слайд 15. Гімнастика для очей.

Слайд 16. Які предмети побутової техніки, якими користуєшся ти й твої батьки або рідні, мають комп’ютери-невидимки?

Слайд 17. Що таке робот? Наведи приклади, як і для чого використовують роботів у різних галузях людської діяльності.

Слайд 18. Інтерактивне завдання.

Слайд 19. Поясніть поняття «мережа». Що таке Інтернет? Розкажіть про призначення комп’ютерів на малюнку.

Слайд 20. Що таке вебсервер? Проведіть аналогію з нашим життям.

Слайд 21. Що таке вебсайт? З яких основних елементів він складається?

Слайд 22. Що таке факт та судження? Яка між ними різниця? Наведи приклади.

Слайд 23. Інтерактивне завдання.

Слайд 24. Дай відповіді на запитання.

  • Що таке соціальна мережа?
  • Чому такі мережі одержали назву «соціальні»?
  • Чи існують соціальні мережі в житті, поза інтернетом?
  • Коли люди використовують соціальні мережі?
  • Якою мережею із пропонованих на малюнку користуються твої рідні? А твої друзі?
  • Які небезпеки пов’язані із використанням чату чи соціальної мережі?

Слайд 25. Перелічіть основні правила спілкування в соціальних мережах.

Слайд 26. Фізкультхвилинка.

ІІІ. Рефлексія й підсумок навчальної діяльності

Слайд 27. Підсумок.

Слайд 28. Рефлексія.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні