Каталог матеріалів

Урок №33 для 8 класу з мистецтва за Л.М. Масол - Стильовий синтез. Творчість Тараса Шевченка і Миколи Лисенка

 «____»___________ 20___ року

Конспект уроку мистецтва з використанням навчального посібника «Мистецтво – Л. Масол»

Урок №33. Стильовий синтез. Творчість Тараса Шевченка і Миколи Лисенка

Сприймання: М. Вербицький Хор «Заповіт», М. Лисенко Хор «Заповіт», Опера «Тарас Бульба». Арія «Гей, літа орел». Друга рапсодія для ф-но, Сарабанда «Сонце низенько, вечір близенько», дует «Коли розлучаються двоє».

Виконання: Українська народна пісня на вірші Т. Шевченка «Реве та стогне Дніпр широкий»

Мета: виховання в учнів емоційно-ціннісного ставлення до мистецтва та дійсності, розвиток мистецьких художніх інтересів, естетичних потреб; формування системи мистецької грамотності, яка відображає видову, жанрову, стильову специфіку і взаємодію мистецтв; розвиток умінь сприймання, інтерпретації та оцінювання творів мистецтва й художніх явищ; стимулювання здатності учнів до художньо-творчого самовираження в мистецькій діяльності, до здійснення мистецької комунікації; розвиток художніх мистецьких здібностей, креативного мислення, творчого потенціалу; формування потреби в естетизації середовища та готовності до участі в соціокультурному житті.

Обладнання: мультимедійний комплект, графічні матеріали на вибір.

 

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд3. Обговоріть.

Слайд4-12. Слово вчителя

Слайд13. Порівняйте перший і останній автопортрети митця. Чим вони відрізняються? Про який душевний стан свідчить вираз обличчя?

Слайд14-15. Слово вчителя

Слайд16. Розкрийте сюжети картин. Що ви можете сказати про зображених людей? Як художніми засобами Т. Шевченко передав глибину простору? Кого він зобразив на дальньому плані в композиції «Киргизеня»?

Слайд17. Віртуальна екскурсія

Слайд18. З історії шедевра

Слайд19. Слово вчителя

Слайд20. Обговоріть.

Слайд21-24. Слово вчителя

Слайд25. Прослухайте: М. Вербицький. Хор «Заповіт».

Слайд26. Прослухайте: М. Лисенко. Хор «Заповіт».

Слайд27. Обговоріть.

Слайд28-30. Слово вчителя

Слайд31. Обговоріть.

Слайд32. Слово вчителя

Слайд33. Прослухайте: М. Лисенко. Опера «Тарас Бульба». Арія «Гей, літа орел».

Слайд34. Обговоріть.

Слайд35. Слово вчителя

Слайд36. Обговоріть.

Слайд37-38. Слово вчителя

Слайд39. Прослухайте: М. Лисенко. Друга рапсодія для фортепіано.

Слайд40. Прослухайте: М. Лисенко. Сарабанда «Сонце низенько, вечір близенько».

Слайд41. Прослухайте: М. Лисенко. Дует «Коли розлучаються двоє».

Слайд42. Обговоріть.

Слайд43. Віртуальна екскурсія

Слайд44-45. Слово вчителя

Слайд46. Гімнастика для очей

Практична діяльність учнів

Слайд47. Послухайте пісню «Реве та стогне Дніпр широкий». Українська народна пісня на вірші Т. Шевченка

Слайд48. Розучуємо пісню «Реве та стогне Дніпр широкий»

Слайд49. Виконуємо пісню «Реве та стогне Дніпр широкий»

Слайд50. Створіть ескіз для оформлення диска «Шевченко і музика» (матеріали на вибір, за бажанням застосуйте комп’ютерну графіку).

Слайд51. Послідовність виконання

Слайд52. Продемонструйте власні роботи.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд53. Мистецька скарбничка

Слайд54. Узагальнюємо, аргументуємо, систематизуємо

Підсумок

Слайд55. За бажанням

Слайд56. Мистецький проєкт

Рефлексія

Слайд57. Оцініть роботу за допомогою фразеологізмів

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні