Каталог матеріалів

Урок №31-32 з географії для 6 класу за С. Коберніком, Р. Коваленко - Створення власної колекції мінералів та гірських порід.

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку «Географія» » з використанням навчального посібника С. Кобернік, Р. Коваленко (2023).

Урок №31-32. Аналіз діагностувальної роботи. Робота над виправленням та попередженням помилок. Узагальнення та систематизація знань за І семестр. Створення власної колекції мінералів та гірських порід.

Мета: розглянути результати діагностування знань учнів з предмету за І семестр, виявити слабкі місця та найбільші помилки, узагальнення типових помилок, зроблених учнями, та надання їм можливості виправити їх, надати додаткові пояснення та матеріали для уточнення невірних або неповних відповідей, підвести підсумки основних тем, вивчених протягом І семестру.

Систематизувати та організувати отриманні знання в логічні блоки. Сприяти учням у розвитку навичок аналізу власних помилок та самооцінки свого прогресу, спонукати учнів до активної участі в уроці, задавання питань та обговорення результатів своєї діяльності.

Очікуванні результати: учні визначають та виправляють помилки, які вони допустили у діагностувальній роботі, здійснюють самооцінку своїх знань та навичок, визначають області, де вони вже мають впевненість, і ті, де може бути потрібне покращення, узагальнюють отримані знання та систематизують їх у логічну структуру, використовують свої знання у практиці, особливо в контексті створення власної колекції мінералів та гірських порід, вміють визначати та аналізувати ключові аспекти геологічних та мінералогічних процесів, оцінюють красу та різноманіття мінералів та гірських порід, що додає аспект естетики до навчання.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд2. Організація класу.

Слайд3. Програма «Як почуває себе ненька Україна?» в прямому ефірі.

Слайд4. Розглянь малюнок. З яких шарів складається наша планета?

Слайд5. Розглянь будову літосфери.

Слайд6. Якими гірськими породами утворена літосфера Землі?

Слайд7. Розглянь схематичне зображення розташування літосферних плит.

Слайд8. Розглянь схему.

Слайд9. Які є рухи літосферних плит?

Слайд10. Зміна обрисів материків та океанів.

Слайд11. Розгляньте малюнок і зробіть висновок, від чого залежить поширення руйнівної сили землетрусу.

Слайд12. Розгляньте інформацію в таблиці «Шкала сили землетрусів»

Слайд13. Розгляньте та поясніть схему.

Слайд14. Розглянь будову вулкану.

Слайд15. Дай відповідь на запитання.

Слайд16. Словничок.

Слайд17. Багато гейзерів є на острові Ісландія в Європі, на острові Нова Зеландія, на заході Північної Америки - у Єллоустонському національному парку.

Слайд18. Перевір себе.

Слайд19. Гімнастика для очей.

Слайд20. Розглянь малюнок.

Слайд21. Види геологічної роботи зовнішніх процесів.

Слайд22. Робота поверхневих текучих вод.

Слайд23. Розглянь схему. Поясни як утворюються яр і балка.

Слайд24. Схема утворення карстових печер.

Слайд25. Схема утворення зсуву.

Слайд26. Пригадай, якими бувають мінерали.

Слайд27. Гірські породи і мінерали за походженням діляться на групи:

Слайд28. Які є форми Земля?

Слайд29. Розглянь формування глибоководного жолоб.

Слайд30. Розгляньте та обговоріть будову дна океану.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд31. Перевір себе.

Підсумок.

Рефлексія.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні