Каталог матеріалів

Урок №32 для 5 класу з курсу "Здоров’я, безпека та добробут" за О. Шиян - Гроші та бюджет

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку інтегрованого курсу за підручником «Здоров’я, безпека та добробут». Автори: Шиян О. І., Волощенко О. В., Дяків В. Г., Козак О. П., Седоченко А. Б. для 5 класу за програмою НУШ (2022-2023 н.р.).

Урок №032. Гроші та бюджет.

Мета: знати складові власного бюджету, розпізнавати поняття «родинний бюджет», «фінансові ресурси», «доходи», «видатки»; вміти ефективно використовувати кошти, правильно розподіляти бюджет, створювати заощадження, визначати фінансові цілі та складати особистий бюджет; розвивати пізнавальний інтерес учнів, формувати їх науковий світогляд; розвивати; продовжити формувати навички роботи та спілкування в групі; формувати в школярів навички, необхідні для забезпечення власного економічного добробуту і добробуту своєї родини.

Очікувані результати: учень пояснює що таке фінансові ресурси, потреби і бажання, доходи, витрати, прибуток, бюджет, заощадження; пояснює потенціал фінансових ресурсів; пояснює необхідність ощадного використання ресурсів для добробуту; визначає джерела отримання власних грошей аналізує необхідність ресурсів для задоволення потреб і бажань; аналізує доходи і витрати; обмірковує альтернативні рішення стосовно свого особистого добробуту в умовах вибору; аналізує і визначає різні аспекти способу життя, що приносять користь і задоволення (радість) для повноцінного життя; пояснює необхідність корисних практик поведінки, які зменшують ризики для добробуту.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Слайд 2. Організація класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

Слайд 3. Психологічна настанова – «Золота рибка».

АОЗ (актуалізація опорних знань)

Слайд 4. Вправа «Відкритий мікрофон».

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 5. Робота з підручником.

Слайд 6. Словникова робота.

Слайд 7. П’ятикласники та п’ятикласниці визначали, як вони можуть отримати власні гроші. Які зі способів можна назвати підприємницькими? Поясни свій вибір.

Слайд 8. Рухлива вправа для очей.

Слайд 9. Прочитай список потреб і бажань, на задоволення яких потрібні гроші. Знайди серед них ті, які, на твою думку, на часі для твоєї родини, і ті, що на часі особисто для тебе.

Слайд 10. Словникова робота.

Слайд 11. Андрійко вирішив записувати свої доходи й витрати. Ось який перелік він склав. Визнач, що є доходами Андрійка, а що — витратами. Які з цих витрат є обов’язковими? Запиши та познач.

Слайд 12. Словникова робота.

Слайд 13. Щоб планувати та аналізувати свої доходи та витрати, люди складають бюджет.

Слайд 14. Проаналізуй тижневий бюджет Ярини.

Слайд 15. Вправа «Трибуна думок».

Слайд 16. Рухлива вправа.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 17. Уяви, що в тебе є 500 грн. На що ти захочеш їх витратити і чому? Пам’ятай, що існують різні витрати. Заповни таблицю в зошиті.

Слайд 18. Пригадай казку італійського письменника Карло Коллоді “Пригоди Піноккіо”.

Слайд 19. Online завдання.

Підсумок

Слайд 20. Домашнє завдання.

Рефлексія

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні