Каталог матеріалів

Урок №31 для 5 класу з курсу "Здоров’я, безпека та добробут" за О. Шиян - Ресурси.

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку інтегрованого курсу за підручником «Здоров’я, безпека та добробут». Автори: Шиян О. І., Волощенко О. В., Дяків В. Г., Козак О. П., Седоченко А. Б. для 5 класу за програмою НУШ (2022-2023 н.р.).

Урок №031. Ресурси.

Мета: формувати знання про сталий розвиток, ресурси, їх обмеженість, апсайклінг; наголосити на необхідності ощадного ставлення та потребі повторного використання ресурсів для здоров’я, безпеки і добробуту; вчити правилам заощадження; розвити здібності невербального спілкування дітей; розвивати соціальні навички спілкування.

Очікувані результати: учень пояснює що таке сталий розвиток, ресурси, їх обмеженість, апсайклінг; розуміє необхідність ощадного ставлення та потребу повторного використання ресурсів для здоров’я, безпеки і добробуту; обмірковує альтернативні рішення стосовно свого здоров’я, безпеки і особистого добробуту в умовах ощадливого ставлення до використання ресурсів; усвідомлює наслідки впливу індивідуальної поведінки щодо ощадливого ставлення до використання ресурсів; аналізує вплив дій інших людей щодо збереження ресурсів; складає мапу думок щодо ресурсів людини; аналізує таблицю щодо ресурсів людини; аналізує і визначає різні аспекти способу життя щодо ощадливого використання ресурсів; знаходить, аналізує і перевіряє інформацію щодо здоров’я, безпеки та добробуту, здобуту в різних джерелах.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Слайд 2. Організація класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

Слайд 3. Психологічне налаштування на урок. Вправа «Очікування від подорожі».

АОЗ (актуалізація опорних знань)

Слайд 4. Вправа «Відкритий мікрофон».

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 5. Робота з підручником.

Слайд 6. Словникова робота.

Слайд 7. Розв'яжи екологічну задачку.

Слайд 8. Вправа «Трибуна думок».

Слайд 9. Рухлива вправа для очей.

Слайд 10. Пригадай правила “Тарілки здорового харчування” (§ 18). Які продукти мають бути у твоєму раціоні щодня?

Слайд 11-12. Словникова робота.

Слайд 13. Робота з підручником.

Слайд 14. Словникова робота.

Слайд 15. Вправа «Трибуна думок».

Слайд 16. Розглянь схему і розкажи про стиль життя людини, яка дбає про збереження ресурсів.

Слайд 17. Вправа «Трибуна думок».

Слайд 18. Рухлива вправа.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 19. Прочитай текст і дай відповіді на запитання.

Слайд 20. Пригадай, що ти знаєш про вичерпні й невичерпні природні ресурси.

Слайд 21. Обговоріть, як ресурси людини пов’язані зі складниками особистого добробуту.

Слайд 22. Поміркуй, які з ресурсів людини є поновними, а які — ні. Обґрунтуй свою думку.

Слайд 23. Подивись відео про апсайклінг.

Слайд 24. Online завдання.

Підсумок

Слайд 25. Домашнє завдання.

Рефлексія

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні