Каталог матеріалів

Урок №31-32 для 4 класу з музичного мистецтва за Рублі Т.Є. - Мистецька Америка. Імпровізація. Кантрі. Слухання та аналізування американської пісні «Янкі Дудль

 «____»___________.20___ року

Конспект уроку музичного мистецтва з використанням навчального посібника «Мистецтво - Рубля Т. Є., Мед І. Л., Щеглова Т. Л.»

Урок №31-32. Мистецька Америка. Імпровізація. Кантрі. Слухання та аналізування американської пісні «Янкі Дудль»; колискова «Summertime»; гурт La Viva колискові. Гра «Музична імпровізація». Вивчення пісні «Дитячі мрії» Л. Горова

Мета: формування ключових компетентностей: оволодіння досягненнями культури, особливостями національної і загальнолюдської культури в побутовій і культурно-дозвіллєвій сфері; виявлення естетичного ставлення до світу в різних сферах діяльності людини, оцінювання предметів і явищ їх взаємодію, що формується під час оцінювання різних видів мистецтв; формувати уявлення учнів про органічне поєднання музики, співу та танців в американському мистецтві; спонукати до сприймання, інтерпретації та оцінювання музичних творів, висловлювати особистісне ставлення до них, аргументувати власні думки.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд3-4. Слово вчителя.

Слайд5. Послухайте популярну народну американську пісню «Янкі Дудль» про сміливого вершника. Під час слухання покажіть плесканням ритмічний рисунок твору.

Слайд6. Послухайте жартівливу нескінченну пісню «Йон Йонсон». Під час слухання покажіть плесканням ритмічний рисунок твору.

Слайд7. Які характер музики, ритмічні інтонації, ладове забарвлення?

Слайд8. Завдяки творчості відомих американських композиторів у музичному мистецтві набула широкої популярності імпровізація. Саме вона стала провідним засобом художньої виразності в музиці та значною мірою сприяла її розвитку.

Слайд9. Запам’ятай.

Слайд10. Перша національна американська опера композитора Джорджа Гершвіна «Поргі і Бесс» вважається взірцем сучасного музичного мистецтва. У ній митець використав імпровізації за мотивами народної пісенної творчості афроамериканців.

Слайд11. Найвідомішою композицією опери є славнозвісна колискова «Summertime». Вважається, що на її написання композитора надихнула українська народна пісня «Ой, ходить сон».

Слайд12. Український гурт La Vivo об’єднав ці дві колискові в один вокальний твір. Послухайте його і зробіть порівняльну характеристику двох пісень.

Слайд13. Пограйте із друзями/подругами у гру «Музична імпровізація». Пригадайте рядки колискових пісень та проспівайте їх із різними інтонаціями.

Слайд14. Фізкультхвилинка.

Слайд15. Послухаємо пісню «Дитячі мрії» вірші і музика Л. Горової.

Слайд16-17. Розучимо текст пісні «Дитячі мрії».

Слайд18. Виконання пісні «Дитячі мрії».

Слайд19. Перегляньте в мережі Інтернет мультфільм «Дядечко Пекос» із серії «Том і Джеррі». У ньому в жартівливій формі показана народна пісенна творчість американців у стилі кантрі. Дізнайтесь про нього більше.

ЗВ (закріплення вивченого)

Підсумок

Рефлексія

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні