Каталог матеріалів

Урок №30 з біології для 7 класу. К. Задорожний, Г. Ягенська, О. Павленко, В. Додь - Вищі спорові рослини.

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку за підручником «Біологія». Автори: Костянтин Задорожний, Галина Ягенська, Олена Павленко, Володимир Додь для 7 класу за програмою НУШ (до підручника 2024 року випуску)

 

Урок №30.

Тема. Вищі спорові рослини.

Мета: ознайомити учнів із загальними ознаками вищих спорових рослин, зокрема мохоподібних, їхньою будовою, середовищем існування та значенням у природі; розповісти про цикл їхнього розвитку та основних представників; розвивати уяву та критичне мислення через аналіз різних середовищ існування мохоподібних, стимулювати інтерес до природознавства та дослідницької діяльності; виховувати дбайливе ставлення до природи, розуміння важливості охорони мохоподібних рослин та їхніх екосистем; формувати науковий світогляд; виховувати повагу до думки інших. 

Очікувані результати:

Знати:

  • Основні ознаки вищих спорових рослин та мохоподібних.
  • Будову мохоподібних, їхній життєвий цикл.
  • Різноманіття мохоподібних: основні класи та їхніх представників (наприклад, зозулин льон).
  • Середовище існування мохоподібних та їхню роль в екосистемах.
  • Значення мохоподібних для природи і людини (вплив на ґрунти, використання в промисловості та медицині).

Вміти:

  • Розпізнавати мохоподібні серед інших рослин за їхніми характерними ознаками.
  • Описувати будову та життєвий цикл мохоподібних.
  • Пояснювати роль мохоподібних у формуванні екосистем (затримання вологи, утворення торфу тощо).
  • Встановлювати взаємозв'язки між будовою мохоподібних і їхніми умовами існування.
  • Робити висновки про важливість збереження мохоподібних у природі та охоронних заходів щодо їхнього середовища.

Обладнання: мультимедійний комплект.

 

 

 

 

Хід уроку

Організація класу.

Слайд 2. Організація класу.

Актуалізація опорних знань. Мотивація навчальної діяльності.

Слайд 3. Вправа «Мікрофон».

Слайд 4. Вправа «Мікрофон».

Слайд 5. Біологічний детектив.

Слайд 6. Тренуйся думати.

Слайд 7. Тренуйся думати.

Вивчення нового матеріалу.

Слайд 8. Робота з інформацією.

Слайд 9. Робота з інформацією.

Слайд 10. Робота з інформацією.

Слайд 11. Робота з інформацією.

Слайд 12. Робота з інформацією.

Слайд 13. Робота з інформацією.

Слайд 14. Робота з інформацією.

Слайд 15. Робота з інформацією.

Слайд 16. Гімнастика для очей.

Слайд 17. Робота з інформацією.

Закріплення вивченого.

Слайд 18. Міркуємо.

Слайд 19. Міркуємо.

Слайд 20. Міркуємо.

Слайд 21. Міркуємо.

Слайд 22. Міркуємо.

Слайд 23. Міркуємо.

Слайд 24. Інтерактивне завдання.

Підсумок. Рефлексія.

Слайд 25. Домашнє завдання.

Слайд 26-27. Рефлексія. Складаю рефлексивну мозаїку.

 

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні