Каталог матеріалів

Урок №30 інтегрованого курсу "Пізнаємо природу" для 6 класу за Т. Коршевнюк, О. Ярошенко - Про всесвіт та його дослідження.

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку «Пізнаємо природу» з використанням навчального посібника Коршевнюк Т.В., Ярошенко О.Г. (2023)

Урок №30. Про всесвіт та його дослідження.

Мета: допомогти учням усвідомити широти та різноманітності всесвіту, який включає планети, зорі, галактики, чорні діри та інші об'єкти. Представити основні методи та інструменти, які використовують вчені для вивчення космосу (телескопи, космічні апарати, радіотелескопи тощо), дослідити досягнення у галузі космічної науки, зокрема зазначення великих подій та відкриттів. Сприяти формуванню власних поглядів та думок учнів на тему космосу та їх обґрунтування, розширити уявлення учнів про місце людини в космосі та історію дослідження небесних тіл, розвивати свої дослідницькі та критичні навички, а також формували позитивне ставлення до науки.

Очікуванні результати: учні мають базові знання про будову всесвіту, включаючи планети, зорі, галактики та інші космічні об'єкти, розуміють, як вчені вивчають космос, використовуючи різні методи та інструменти, такі як телескопи та космічні апарати, пояснюють основні фізичні явища, які відбуваються в космосі, такі як гравітація, рух планет, світіння зір і т.д, ставлять питання, формулюють гіпотези та використовувати науковий метод для вивчення космічних явищ, активно висловлюють свої думки та обґрунтовують їх, використовуючи отримані знання.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд2. Організація класу.

Слайд3. Програма «Як почуває себе ненька Україна?» в прямому ефірі.

Слайд4. Робота з підручником.

Слайд5. Пригадай.

Слайд6. Що тобі відомо про всесвіт?

Слайд7. Словничок.

Слайд8. Назви складники всесвіту.

Слайд9. Охарактеризуй «адресу» Землі у Всесвіті, подібно до адреси свого місця проживання.

Слайд10. Розповідь вчителя.

Слайд11. Галілео Галілей.

Слайд12. Клавдій Птолемей.

Слайд13. Миколай Коперник.

Слайд14. Розглянь моделі світу: 1 — розробив давньогрецький вчений Клавдій Птолемей; 2 — розробив польський астроном Міколай Коперник.

Слайд15. Робота з підручником.

Слайд16. Розповідь вчителя.

Слайд17. Словничок.

Слайд18. Обсерваторія на Житомирщині.

Слайд19. Обсерваторії часто будують у горах. Як ти гадаєш, чому?

Слайд20. У 20 столітті почали застосовувати вдосконалені радіотелескопи.

Слайд21. Гімнастика для очей.

Слайд22. Ніл Армстронг та Базз Олдрін першими ступили на поверхню Місяця.

Слайд23. Слово вчителя.

Слайд24. Довідничок.

Слайд25. Робота з підручником.

Слайд26. Вправа «Трибуна думок»

Слайд27. Схожі краєвиди: 1 — поверхня Марса; 2 — природа Національного парку Тейде, Канарські острови, Іспанія.

Слайд28. Робота з підручником.

Слайд29. Слово вчителя.

Слайд30. Запам’ятай.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд31. Домашнє завдання.

Підсумок.

Рефлексія.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні