Каталог матеріалів

Урок №29 для 5 класу з музичного мистецтва за Масол Л. М. - Сплетіння муз в єдиному акорді: кольоромузика

 «____»___________ 20___ року

Конспект уроку музичного мистецтва з використанням навчального посібника «Мистецтво – Л. Масол, О. Просіна»

Урок №29. Сплетіння муз в єдиному акорді: кольоромузика

Портрет митця: М. Чюрльоніс

Сприймання: О. Скрябін. Прометей («Поема вогню») для фортепіано, органу, оркестру і хору, який співає без слів. М. Чюрльоніс. Сонати (фрагменти на вибір)

Виконання: А. Олєйнікова. Фотограф, друзі, я

Мета: виховання в учнів емоційно-ціннісного ставлення до мистецтва та дійсності, розвиток мистецьких художніх інтересів, естетичних потреб; формування системи мистецької грамотності, яка відображає видову, жанрову, стильову специфіку і взаємодію мистецтв; розвиток умінь сприймання, інтерпретації та оцінювання творів мистецтва й художніх явищ; стимулювання здатності учнів до художньо-творчого самовираження в мистецькій діяльності, до здійснення мистецької комунікації; розвиток художніх мистецьких здібностей, креативного мислення, творчого потенціалу; формування потреби в естетизації середовища та готовності до участі в соціокультурному житті.

Обладнання: мультимедійний комплект

 

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд3. Пригадайте.

Слайд4. Слово вчителя

Слайд5. Розгляньте картину Жозефіни Уоллл «Чарівна флейта».

Слайд6-10. Слово вчителя

Слайд11. Послухайте: Олександр Скрябін. Прометей («Поема вогню») для фортепіано, органу, оркестру і хору, який співає без слів (фрагмент).

Слайд12. Пригадайте грецький міф про Прометея.

Слайд13-15. До портретної галереї. Мікалоюс Чюрльоніс

Слайд16. Послухайте: Мікалоюс Чюрльоніс. Сонати.

Слайд17. Обговоріть.

Слайд18. Розгляньте картини М. Чюрльоніса. Схарактеризуйте «музикальність» живопису.

Слайд19-21. Слово вчителя

Слайд22. Гімнастика для очей

Слайд23. Послухайте: «Фотограф, друзі, я». Музика і слова Анни Олєйнікової

Слайд24-25. Розучуємо пісню «Фотограф, друзі, я». Музика і слова Анни Олєйнікової

Слайд26. Виконуємо пісню «Фотограф, друзі, я». Музика і слова Анни Олєйнікової

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд27. Мистецька скарбничка

Слайд28. Узагальнюємо, аргументуємо, систематизуємо

Підсумок

Слайд29-30. Самостійне дослідження, медіапошук.

Слайд31. Фантазуємо, експериментуємо, діємо. Проведіть невеликий експеримент.

Рефлексія

Слайд32. Рефлексія «Зірковий настрій». Обери емотикон, який відповідає твоєму настрою в кінці уроку

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні