Каталог матеріалів

Урок №29 з географії для 6 класу за С. Коберніком, Р. Коваленко - Гори. Проєкт «Унікальні форми рельєфу на планеті»

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку «Географія» » з використанням навчального посібника С. Кобернік, Р. Коваленко (2023).

Урок №29. Гори. Проєкт «Унікальні форми рельєфу на планеті»

Мета: вивчення форм рельєфу на планеті для поглибленого осмислення географічних особливостей та їх впливу на природне середовище та життя людей, оглянути основні типи форм рельєфу, проаналізувати унікальні форми рельєфу різних частин світу, таких як Гімалаї, Анди, Гранд-Каньйон, та ін, дати розуміння впливу форм рельєфу на клімат, гідрологію, і розташування населених пунктів, аналізувати, робити висновки, розвивати критичне мислення, підкреслити важливість розуміння різноманітних форм рельєфу та процесів, що призводять до їх утворення, заохочувати учнів задавати питання і досліджувати світ навколо себе, особливо в геології та географії.

Очікуванні результати: учні ідентифікують та пояснюють основні типи форм рельєфу, такі як гори, долини, плато, вулкани тощо, ознайомлені з конкретними прикладами унікальних форм рельєфу на планеті, наприклад, вивчення характеристик та особливостей таких об'єктів, як Гімалаї, Анди, Гранд-Каньйон і інші, розуміють, як форми рельєфу впливають на клімат, гідрологію, та розташування населених пунктів, здійснюють індивідуальні дослідження, використовуючи різноманітні джерела інформації.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд2. Організація класу.

Слайд3. Програма «Як почуває себе ненька Україна?» в прямому ефірі.

Слайд4. Запам’ятай!

Слайд5. Крім рівнин і височин, до форм земної поверхні належать гори.

Слайд6. Слово вчителя.

Слайд7. Словничок.

Слайд8. Гірський рельєф.

Слайд9. Робота в підручнику.

Слайд10. Розглянь та поясни схему.

Слайд11. На фізичній карті низькі гори зафарбовують світло-коричневим кольором.

Слайд12. Низькими є в Європі Уральські гори.

Слайд13. Великий Вододільний хребет в Австралії.

Слайд14. Найвищою вершиною Кримських гір є Роман-Кош (1545 м)

Слайд15. Найвищою вершиною є Говерла (2061 м), що знаходиться у Карпатах. 

Слайд16. Середніми за висотою є також Скандинавські гори в Європі.

Слайд17. До високих гір належать: у Південній Америці Анди.

Слайд18. Кордильєри - високі - понад 2000 м.

Слайд19. В Африці – Атлаські гори.

Слайд20. Гімнастика для очей.

Слайд21. Найвищими горами Європи є Альпи з вершиною Монблан (4807 м)

Слайд22. Найвища гірська система планети – Гімалаї, що на півдні Азії.

Слайд23. Найвища точка на Землі – гора Джомолунгма, або Еверест. Її висота – 8850 м.

Слайд24. Утворення гір.

Слайд25. Робота в підручнику.

Слайд26. За походженням гори розрізняються:

Слайд27. Слово вчителя.

Слайд28. Уральські гори – вік близько 300 млн років.

Слайд29. Робота в підручнику.

Слайд30. Відшукавши дані в засобах масової інформації, з’ясуй, що в наведених фактах є правдою, а що ні:

Слайд31. Перевір себе.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд32. Домашнє завдання.

Підсумок.

Рефлексія.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні