Каталог матеріалів

Урок №28 для 9 класу - Обчислення суми значень і кількості елементів

«___»__________ 20___ року

Урок №28. Прості та розширені фільтри. Обчислення підсумків.

Мета: вдосконалити знання учнів із розширених та простих фільтрів, обчисленням підсумків у таблицях Excel. Формувати вміння виділяти головне, актуалізувати, конспектувати, порівнювати, зіставляти. Забезпечити диференційований підхід. Установити зв'язки між засвоєними та новими знаннями. Формувати групи компетентностей: соціально-трудову, інформаційну, загальнокультурну, соціально-трудову, уміння вчитися.

Тип уроку: засвоєння нових знань.

Обладнання та наочність: комп’ютери, підручники, презентація, проектор.

Програмне забезпечення: табличний процесор.

Хід уроку

І. Організаційний етап

  • Привітання з класом
  • Доброго дня, діти.
  • Повідомлення теми і мети уроку

Сьогодні на уроці ми з вами вдосконалимо знання із застосування простих та розширених фільтрів та обчислення підсумків.

ІІ. Мотивація навчальної діяльності

Автоматичні фільтри, використання яких розглядалось на попередніх уроках, придатні не для всіх випадків.

  • Не забувайте про правила поведінки на уроці. (Слайд2).

ІІІ. Актуалізація опорних знань (Слайд 3)

  1. Як відсортувати дані у порядку зростання?
  2. Що таке умовне форматування?
  3. У чому полягає сортування даних?
  4. Що є першим аргументом логічної функції COUNTIFS?
  5. Для чого використовують функцію COUNTIF?

Вивчення нового матеріалу

Розповідь учителя з демонстрацією презентації (слайди 4-10)

Фізкультхвилинка

Усвідомлення набутих знань та формування вмінь і навичок

  • Практичне завдання(Слайд 12)

Релаксація

Слайд 13. Вправа для профілактики короткозорості та порушення зору.

Підведення підсумків уроку

  • Бесіда за питаннями (Слайд 14)
  1. У якому випадку не можна застосувати автоматичний фільтр?
  2. У якому випадку доцільно застосовувати розширений фільтр?
  3. Опишіть порядок застосування розширеного фільтра.
  4. Як у розширеному фільтрі записуються умови (критерії), об’єднані логічною операцією І?
  5. Коли доцільно використовувати проміжні підсумки?

Домашнє завдання

Опрацювати конспект.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні