Каталог матеріалів

Урок №27 інтегрованого курсу "Здоров’я, безпека та добробут" для 6 класу за О. Шиян - Фінансова грамотність та фінансова безпека. Як правильно витрачати гроші та що таке культура споживання.

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку інтегрованого курсу за підручником «Здоров’я, безпека та добробут». Автори: Шиян О. І., Волощенко О. В., Дяків В. Г., Козак О. П., Седоченко А. Б. для 6 класу за програмою НУШ

Урок № 27. Фінансова грамотність та фінансова безпека.

Мета: знати, як правильно витрачати гроші; розмірковувати над питанням, що таке культура споживання; вміти складати план витрат, уникати зайвих чи помилкових витрат.

Очікувані результати: учень пояснює поняття «фінансова грамотність», «культура споживання»; знає, як уникати зайвих чи помилкових витрат.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Слайд 2. Організація класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

Слайд3. Емоційне налаштування «Екран настрою».

АОЗ (актуалізація опорних знань)

Слайд 4. Як правильно витрачати гроші?

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Слайд 5. Словникова робота.

Слайд 6. Пригадаймо з 5 класу: бюджет — це розрахунок, план доходів і витрат людини, родини, громади, країни.

Слайд 7. Остап запитав, як правильно витрачати гроші. Фінансовий

консультант Олександр Валерійович розповів про правило

“50— 30 — 20”. Роздивися діаграму.

Слайд 8. А який відсоток потреб, бажань та заощаджень у твоєму бюджеті цього місяця? Чи завжди вдається спланувати його за

правилом “50— 30— 20”? Від чого це залежить?

Слайд 9. Гімнастика для очей.

Слайд 10. Прочитай пояснення і підказки, корисні поради, лайфхаки.

Слайд 11. Валерія та Кирило міркували, як підлітки можуть заробити гроші.

Методом мозкового штурму вони визначили ідеї, а щоб проаналізувати їх, використали метод групування. Зроби таку таблицю та доповни її власними ідеями.

Слайд 12. Як правильно витрачати гроші?

Слайд 13. Що таке культура споживання?

Слайд 14. Прочитай описи ситуацій. Чи траплялися з тобою подібні випадки? Розкажи, як ти в них діяв/діяла.

Слайд 15. Фізкультхвилинка.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 16. Прочитай пояснення і підказки, корисні поради, лайфхаки.

Слайд 17. Словникова робота.

Слайд 18. Назвіть причини розвивати власну культуру споживання.

Слайд 19. Як розвивати культуру споживання? Продовж висловлювання.

Підсумок

Слайд 20. Поміркуй і запиши, яким чином культура споживання може покращити добробут мешканців громади.

Слайд 21. Домашнє завдання.

Рефлексія

Слайд 22. Рефлексія «Мій настрій». Обери емотикон, який відповідає твоєму настрою в кінці уроку

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні