Каталог матеріалів

Урок №27 для 1 класу з музичного мистецтва за Л. Аристовою - Барви рідної землі

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку музичного мистецтва з використанням навчального посібника «Мистецтво – Л. Аристова, Н. Чєн»

Урок №27. Барви рідної землі

Танець (повторення), вальс.

СММ: Й. Штраус. Вальс «Казки віденського лісу».

СОМ: М. Кітлі «Гармонія природи».

СМ: м/ф «Красуня і чудовисько» (вальс).

ХТД: «Барви рідної землі», муз. О. Злотника, сл. О. Вратарьова – розучування; ритмічна імпровізація, гра «Квіткові ритми».

Мета: ознайомити учнів із жанром танцю в музиці, повторити раніше вивчений матеріал; познайомити з особливостями вальсу як музичного й танцювального жанру; навчити слухати й розпізнавати характерні риси вальсової музики (тримірний розмір, плавність, легкість); розвивати почуття ритму, музичний слух, емоційне сприйняття музики; формувати навички виразного руху під музику, відчуття легкості й плавності танцю. 

Очікувані результати: здобувач освіти співає вокальні вправи, дитячі пісні (зокрема «Барви рідної землі» муз. О. Злотника сл. О. Вратарьова — розучування у відповідному настрої, характері; дотримується правил співу (постава, дихання); відтворює прості ритмічні послідовності (створені з половинних, четвертних та восьмих тривалостей); орієнтується в поняттях музичної грамоти (нота, нотний стан, звук, тривалості (чверть, восьма), метр, розмір), має уявлення про запис нотного тексту); виконує пісні «в ролях», відтворюючи образ мімікою, пластикою рухів; рухається в ритмі і темпі музики, узгоджує свої рухи з музичним супроводом (співом); придумує образи і створює їх знайомими засобами мистецької виразності; виконує твори мистецтва (співає, танцює, декламує тощо), які подобаються; сприймає твір мистецтва та висловлює враження, добирає із запропонованих слів співзвучні особистим емоціям; визначає темп (повільно, помірно, швидко); регістр (високий, середній, низький), динаміку (гучно, тихо), тембр (звучання хору та оркестру), характеризує мелодію; називає твори мистецтва, що змінюють або передають його/її настрій; презентує результати власної творчості (співає пісні, виконує танцювальні рухи); бере участь у колективному виконанні творчого задуму; дотримується правил творчої співпраці, вербально описує свій творчий задум; визначає, що вдалося, чи не вдалося у виконанні того, що було задумано.

Формування ключових компетентностей:

Уміння вчитися: виконувати рухи відповідно до музичного ритму, аналізувати почуту музику. 

Загальнокультурна: формувати інтерес до музичного мистецтва та української культурної спадщини. 

Комунікативна: розвивати здатність висловлювати свої враження від музики, слухати та взаємодіяти з однокласниками під час рухової діяльності. 

Соціальна: розвивати навички співпраці, культури поведінки в парі та групі. 

Здоров’язберігаюча: сприяти гармонійному фізичному розвитку через рух під музику, формувати правильну поставу та координацію.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

Слайд2. Послухайте вірш і налаштуйтеся на роботу.

Слайд3-10. Психологічна вправа «Спіймай емотикон свого настрою»

МНД (мотивація навчальної діяльності)

Слайд11. Сьогодні на уроці вас чекає відкриття

АОЗ (актуалізація опорних знань)

Слайд12-13. Пригадайте.

Слайд14. Рухлива вправа

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд15-16. Слово вчителя

Слайд17. Послухайте: Й. Штраус. Вальс «Казки віденського лісу».

Слайд18. Дайте відповіді на запитання.

Слайд19. Оберіть слова, які допоможуть вам зрозуміти прослухану музику.

Слайд20. Запам’ятайте!

Слайд21. Перегляньте вальс з мультфільму «Красуня і чудовисько».

Слайд22. Дайте відповіді на запитання.

Слайд23. Фізкультхвилинка.

Слайд24. Послухайте пісню «Барви рідної землі» (музика О. Злотника, слова О. Вратарьової).

Слайд25-26. Розучуємо текст пісні «Барви рідної землі».

Слайд27. Виконуємо пісню «Барви рідної землі».

Слайд28. Гімнастика для очей

ЗВ (закріплення вивченого)

Підсумок

Слайд29. Пограйте у квіткові ритми.

Рефлексія

Слайд30. Рефлексія «Загадкові листи»

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні