Каталог матеріалів

Урок №27 з хімії для 10 класу за Григорович О.В. - Аналіз діагностувальної роботи. Робота над виправленням та попередженням помилок.

« »__________ 20____року

Конспект уроку з хімії з використанням навчально-методичного комплект: Хімія 10 клас О.В. Григорович (підручник, навчальний зошит, методичний супровід для учителя).

Урок №27. Аміни. Анілін

Мета: навчитися пояснювати будову та класифікацію амінів, навчитесь розрізняти їх за типами (первинні, вторинні, третинні). Навчитися розрізняти фізичні та хімічні властивості амінів та аніліну, з’ясовувати їхню реакційну здатність та поведінку у різних середовищах. Навчитися аналізувати властивості амінів, пояснювати їхню роль у хімічних процесах та робити висновки про їх можливе застосування. Розвивати в учнів логічне мислення, вміння самостійно працювати з інформацією, порівнювати фізичні властивості речовин, встановлювати причинно-наслідкові зв’язки, вміння робити висновки, узагальнення. Формувати здатність учнів отримувати інформацію та оперувати нею відповідно до власних хімічних потреб, формувати культуру спілкування, прививати інтерес до предмету.

Очікувані результати: учні зможуть пояснювати будову та класифікацію амінів, учні зможуть розрізняти їх за типами (первинні, вторинні, третинні). Учні зможуть розрізняти фізичні та хімічні властивості амінів та аніліну, з’ясовувати їхню реакційну здатність та поведінку у різних середовищах. Учні зможуть аналізувати властивості амінів, пояснювати їхню роль у хімічних процесах та робити висновки про їх можливе застосування. Розвиватимуть логічне мислення та навички самостійної роботи з інформацією, зможуть порівнювати хімічні властивості речовин, встановлювати причинно-наслідкові зв’язки, робити висновки та узагальнення; формуватимуть здатність отримувати інформацію та оперувати нею відповідно до власних хімічних потреб, розвиватимуть культуру спілкування та інтерес до хімії як предмету.

 Обладнання: мультимедійний комплект, штатив із пробірками, піпетки, анілін, хлоридна кислота, бромна вода.

Хід уроку

ОК (організація класу)

Слайд 1-2. Повідомлення теми і мети уроку. Створення позитивного психологічного клімату класу.

АОЗ (актуалізація опорних знань)

Слайд 3-7. З чого складається сахароза (цукроза)? З якого моносахариду складаються молекули крохмалю та целюлози?

МНД (мотивація навчальної діяльності)

Слайд 8. Сьогодні ви дізнаєтесь, що таке аміни та анілін, які вони мають властивості та де використовуються у нашому житті. Ці органічні сполуки відіграють важливу роль у хімічній промисловості, медицині та навіть у створенні барвників. Чи замислювалися ви, як виробляють ліки, штучні волокна або яскраві фарби для тканин? Саме аміни, зокрема анілін, є основою для синтезу багатьох корисних речовин

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Слайд 9. Нітрогеновмісні органічні сполуки

Слайд 10. Нітросполуки

Слайд 11-12. Нітрування

Слайд 13. Аміни

Слайд 14. Будова аміногрупи

Слайд 15-16. Просторова будова молекули амінів

Слайд 17-19. Номенклатура насичених амінів

Слайд 20. Ізомерія

Слайд 21. Характеристики амінів

Слайд 22-23. Хімічні властивості амінів

Слайд 24. Біологічно важливі аміни

Слайд 25. Структурна формула та будова молекули аніліну

Слайд 26. Фізичні властивості аніліну

Слайд 27. Хімічні властивості аніліну

Слайд 28-30. Демонстраційний дослід

Слайд 31-32. Добування та застосування аніліну

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 34. Робота в групі

Слайд 35-47. Робота в зашиті

УСЗ (узагальнення і систематизація знань)

Слайд 50. Стисло про основне.

Підсумок

Рефлексія

Домашнє завдання

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні