Каталог матеріалів

Урок №26 для 5 класу з курсу "Здоров’я, безпека та добробут" за О. Шиян - Ефективне спілкування.

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку інтегрованого курсу за підручником «Здоров’я, безпека та добробут». Автори: Шиян О. І., Волощенко О. В., Дяків В. Г., Козак О. П., Седоченко А. Б. для 5 класу за програмою НУШ (2022-2023 н.р.).

Урок №026. Ефективне спілкування.

Мета: розглянути поняття ефективного спілкування, ознайомити учнів із основними типами поведінки та інформаційною безпекою в Інтернеті. Розвивати вміння аналізувати вплив поведінки на здоров’я та переваги упевненої поведінки, розвивати навички захищати себе та інформацію від шкідливих чинників Інтернету.

Очікувані результати: учень визнає необхідність безпечних і ефективних правил спілкування, активного слухання, вміння давати конструктивний зворотній зв’язок; робить самоаналіз щодо свого вміння ефективного спілкування; розуміє, що таке віртуальне спілкування; визнає необхідність безпечних і корисних практик віртуального спілкування; пояснює необхідність протидії проявам тиску, неповаги і приниження у віртуальному спілкуванні; прогнозує наслідки своїх дій, зокрема під час використання інформаційно-комунікаційних технологій та інших медійних засобів; обмірковує та моделює альтернативні рішення стосовно спілкування (активне слухання, конструктивний зворотній зв’язок пояснює необхідність поваги до почуттів інших людей ідентифікує способи та можливість надання необхідної допомоги собі та/або іншим особам для вирішення конфліктної ситуації.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Слайд 2. Організація класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

Слайд 3-7. Психологічне налаштування на урок. Вправа - правила уроку «Дай мені 5».

АОЗ (актуалізація опорних знань)

Слайд 8. Вправа «Відкритий мікрофон».

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 9. Робота з підручником.

Слайд 10. Словникова робота.

Слайд 11. Запам'ятай!

Слайд 12. Рухлива вправа для очей.

Слайд 13. Переглянь відео про правила безпечної поведінки дітей в інтернеті.

Слайд 14. Вправа «Трибуна думок».

Слайд 15. Проаналізуйте можливі повідомлення від незнайомців в інтернеті. Поміркуйте, чого можуть прагнути такі співрозмовники. Чим це може загрожувати безпеці, здоров’ю, добробуту? Обговоріть, як варто діяти під час спілкування у віртуальному просторі, аби уникнути таких загроз.

Слайд 16. Практичне завдання.

Слайд 17. Прочитай пам’ятку про те, як зробити спілкування більш ефективним. Чи дотримуєшся ти цих правил?

Слайд 18. Запам'ятай!

Слайд 19. У парах проаналізуйте світлини та обговоріть їх.

Слайд 20. Проаналізуй ситуацію. Як діти можуть підтримати Христину?

Слайд 21. Запам'ятай!

Слайд 22. Рухлива вправа.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 23. Проаналізуй світлини. Які емоції в зображених людей? На якій зі світлин застосовують активне слухання? На якій світлині тобі хотілося б опинитися в ролі когось із тих, що говорять? А в протилежній ролі?

Слайд 24. Прочитай, у якій ситуації опинився Тарас.

Слайд 25. Словникова робота.

Слайд 26. Розшифруй можливі варіанти реакції Тараса. Який із варіантів підтримує співрозмовника та є конструктивним, а який лише засмутить, тобто — неконструктивний? Обґрунтуй свій вибір.

Підсумок

Слайд 27. Домашнє завдання.

Рефлексія

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні