Каталог матеріалів

Урок №26 для 4 класу з музичного мистецтва за Рублі Т.Є. - Чудові інтонації Сходу. Пентатоніка. Слухання та аналізування китайської народної мелодії для чайної церемонії

 «____»___________.20___ року

Конспект уроку музичного мистецтва з використанням навчального посібника «Мистецтво - Рубля Т. Є., Мед І. Л., Щеглова Т. Л.»

Урок №26. Чудові інтонації Сходу. Пентатоніка. Слухання та аналізування китайської народної мелодії для чайної церемонії; танцю «Тисячорука Гуанінь», звучання національних японських інструментів. Вивчення японської пісні «Вишня»

Мета: поглиблювати знання учнів про виникнення музичного мистецтва та народних музичних інструментів; навчати висловлювати судження щодо специфіки інтонаційно-образної мови музики; повторити визначення музичного поняття «ритм»; розвивати вміння логічно мислити, інтерпретувати та виразно виконувати музичні твори; прищеплювати зацікавленість історією музичного мистецтва.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд3-4. Слово вчителя.

Слайд5. Народна китайська музика переважно одноголосна, основана на пентатоніці, яка є особливістю східної музики.

Слайд6. Запам’ятай.

Слайд7. Послухайте китайську народну мелодію, яка супроводжує чайну церемонію.

Слайд8. У чому особливість східних інтонацій?

Слайд9. Творчість китайського народу багата на оригінальні танці, такі як «Тисячорука Гуанінь», танці з віялами.

Слайд10. Слово вчителя.

Слайд11. Звучання національних японських інструментів за своїм звуковим тембром значно відрізняється від звичних для нас інструментів.

Слайд12. Фізкультхвилинка.

Слайд13. Послухайте японську народну пісню «Вишня» в інструментальному виконанні. Визначте особливості мелодії, її інтонаційну своєрідність, несхожу на українську.

Слайд14. Як ви вважаєте, пісня «змальовує» чудовий краєвид чи виражає настрій людини від його споглядання: захопленість красою квітучого саду?

ЗВ (закріплення вивченого)

Підсумок

Рефлексія

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні